Безальтернативне опалення: влада Кіровограда відкрито лобіює інтереси теплопостачальних підприємств (ФОТО)

  • Оксана Березовська
  • watch_later 30 червня 2016, 15:20

  • visibility 202 перегляда

Кіровоградці не можуть встановити індивідуальне опалення у своїх квартирах через те, що міська рада лобіює інтереси теплопостачальних підприємств. На цьому наголосив голова ініціативної групи мешканців міста Валерій Кравченко під час обговорення цього питання на прес-конференції сьогодні, 30 червня.

Інформацію про це з місця подій передає кореспондент Точки доступу. 

Нагадаємо, раніше Точка Доступу інформувала своїх читачів, що міська рада відмовила більше 500 мешканцям міста у надані дозволу на відключення від центрального опалення через внесення змін до відповідного Порядку.

Як зазначив чоловік, у місті трохи більше 30 відсотків мешканців користуються послугами центрального теплопостачання. Всі вони мають право відключитись, якщо такі послуги не якісні. Однак документально затвердити факт їх неякісного надання фактично неможливо, переконують активісти. 

Крім того, за інформацією Валерія Кравченка, тарифи на теплопостачання планують підвищувати, в результаті їх оплата для населення стане непосильною.

Є інформація, що вартість опалення буде на рівні 40 грн. за кв метр, а при пенсії 1200 грн. за тепло у однокімнатній квартирі треба буде віддати 1600. Для людей це нереально, – говорить чоловік.

Як зазначила кіровоградка Тeтянa Фeдорчeнко, яка теж не може отримати дозвіл на відключення, відмова комісії безвідповідальна, бо система опалення в її квартирі знаходиться в аварійному стані.

 Ця відмова безвідповідальна. Тому що у мене опалення в аварійному стані. Мені вже не раз зварювали труби, а цьому році я їх перемотувала клейкою стрічкою, щоб вони протримались до кінця опалювального сезону. Я живу у п'ятиповерхівці на останньому поверсі, якщо буде порив, постраждають мешканці чотирьох квартир знизу. Мені соромно сусідам в очі дивитись, – говорить жінка.

Активісти виступають проти внесення змін до Порядку надання дозволів на відключення від ЦО, тому підготували відповідне  звернення до міського голови Андрія Райковича. Члени ініціативної групи зазначили – вони хочуть, аби це питання розглядалося не комісією чи виконком, а депутатами міської ради безпосередньо на сесії. 

Крім того, адвокат Геннадій Чорногор, який допомагає ініціативній групі, зазначив, що підготував колективне звернення до Верховної Ради, голови Антимонопольного комітету та уповноваженого з прав людини про порушення конституційних прав людей щодо можливості вільного вибору способу опалення свого помешкання.