Дощі розмили греблю в Новомиргородському районі, підтоплень немає

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 1 липня 2014, 13:43

  • visibility 41 перегляд

Гідротехнічна споруда (ГТС) у резервуарі «Озеро-1» на гірничо-збагачувальному комплексі (ГЗК) компанії «Велта» (Новомиргородський район) пошкодилась внаслідок червневих дощів, що спричинило прорив водно-піщаної суміші 29 червня.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі компанії.

Наслідки надзвичайної події мали локальний характер та завдяки злагодженій роботі робітників підприємства були ліквідовані за добу.

Потік води ушкодив опори ЛЕП 10 кВ №126 ПАТ «Кіровоградобленерго», які за 12 годин були відновлені силами працівників підприємства спільно зі спеціалістами Новомиргородського РЕМ для подальшого підключення енергопостачання в селах Коробчине та — частково — Рубаний міст.

Станом на 1 липня не підтверджено жодного факту підтоплення суміжних земельних ділянок, городів або присадибних ділянок жителів Коробчиного. З метою ліквідації всіх наслідків прориву греблі на підприємстві створена робоча група, що розгляне скарги та винесе пропозиції щодо недопущення подібних аварій у майбутньому.

На підприємстві також сформовано комісію, що веде розслідування причин прориву.

Попередньо експертна група одним з факторів називає понаднормову кількість опадів, що випали у травні — червні нинішнього року. На ГЗК проводяться ретельні позапланові обстеження всіх ГТС, за висновками яких буде підтверджено дату запуску підприємства в найближчі три доби.


ДОВІДКА. ТОВ «Виробничо-комерційна фірма "Велта"» — українська компанія, що створена у 2000 році та володіє двома ресурсними активами в Кіровоградській області — Лікарівським та Бирзулівським родовищами. На базі останнього компанія побудувала протягом рекордних 8 місяців 2011 року гірничо-збагачувальний комплекс із видобутку та переробки ільменітового концентрату.

Загальна кількість створених робочих місць — понад 600.

Генеральний директор компанії — Андрій Бродський.

«Велта» є однією з небагатьох українських гірничих компаній, що підтвердила ресурсну базу родовища за міжнародним стандартом JORC.

«Велта» веде прозорий та соціально відповідальний бізнес, це підтверджує міжнародний фінансовий аудит, який щороку проводять спеціалісти Backer Tilly.