Facebook запускає сервіс для самогубців

  • watch_later 4 березня 2015, 23:45

  • visibility 15 переглядів

Розробники однією з найпопулярніших соціальних мереж в світі Facebook, співпрацюючи з організаціями щодо профілактики суїцидів і відомими психологами, створюють сервіс, який допоможе запобігати самогубствам. Робота над ним розпочалася ще в 2011 році, але зараз близька до реалізації на сайті.

У Facebook планують включити функцію, яка призначена для запобігання самогубствам серед користувачів. Передбачається, що, якщо користувач помітить тривожний або депресивний коментар від свого друга в соціальній мережі, він зможе повідомити про це, натиснувши "тривожну кнопку" під стрілкою в правому верхньому куті поста. Якщо будуть підстави для занепокоєння, автору поста прийде повідомлення про можливість отримання допомоги.

Адміністрація сайту буде отримувати повідомлення про те, що в мережі з'явився користувач, що викликає підозру. Фахівці будуть ретельно вивчати такі коментарі, щоб зрозуміти, в якому стані знаходиться користувач, і якщо експерти зрозуміють, що людині загрожує небезпека, тобто у нього є суїцидальна схильність, то при наступному його відвідуванні своєї сторінки, йому буде надіслано повідомлення з пропозицією про допомогу.

"Привіт, друже, думає, що ти, можливо, зіткнувся з якимись труднощами, і попросив нас подивитися на твій недавній пост", - щось подібне буде говоритися в повідомленні. Таким чином, у автора підозрілого поста буде можливість зв'язатися з психологом або з другом. Також користувач зможе пропустити пропозицію про підтримку.

"Часто друзі та родина, що спостерігають за ситуацією, не знають, що робити. Вони стурбовані, але бояться сказати щось не так, аби ще не погіршити ситуацію", - пояснила ідею "суїцидальної кнопки" представник Facebook Холлі Гетерінґтон. За даними західних ЗМІ, новий сервіс з'явиться в соціальній мережі в США протягом найближчих двох місяців. Коли функція може з'явитися і за межами Америки, поки не повідомляється.