Флешмоб у Кропивницькому: активісти вручили горілку судді, що їздив напідпитку, і тепер звинувачує патрульних (ФОТОРЕПОРТАЖ)

  • Оксана Березовська
  • watch_later 9 серпня 2016, 14:30

  • visibility 468 переглядів

Сьогодні, 9 серпня, громадські активісти Кропивницького влаштували флешмоб біля приміщення Кіровського районного суду. 

Інформацію про це з місця подій повідомив кореспондент Точки доступу.

Нагадаємо, нещодавно патрульні затримали суддю Кіровського райсуду під час керуванням авто у нетверезому стані і склали необхідні протоколи, а вже на наступний ранок, він написав заяву до прокуратури про перевищення поліцейськими своїх повноважень.

В заході взяло участь близько двох десятків небайдужих мешканців міста. В той же час, за громадським порядком під час акції стежили майже вдвічі більше правоохоронців.

Учасники акції принесли до приміщення суду умовні склянки з алкоголем і кермо від машини, аби вручити їх судді, який керував автомобілем у нетверезому стані. На їх думку, написання заяви суддею – це спроба дискредитувати працівників патрульної поліції, а також намагання оскаржити факт алкогольного сп'яніння. 

Ми спілкувалися з різними джерелами, – говорить один з учасників акції Андрій Лаврусь, – з патрульною поліцією та іншими людьми, всі говорять про те, що дійсно мало місце складання тих протоколів і вони відповідають дійсності.

Ми хочемо судді, який дозволяє собі їздити п'яним автівкою, вручити кермо, нехай сидить, рулює ним за столом і не виїжджає на дорогу, – зазначив Андрій Лаврусь. 

Крім того, організатори зазначають, що хочуть перш за все звернути увагу чиновників на те, що перед законом всі рівні.

Мета цієї акції – своєрідний лакмусовий папірець для наших чиновників. Відповідальність має бути однаковою, незалежно від займаної посади. Всі рівні перед законом, ми віримо новій поліції і знаємо, що ці хлопці намагаються робити так, як цього вимагають європейські та загальносвітові цивілізовані норми, – говорить учасник акції Микола  Гречуха. 

Активісти звернулися за коментарем до фігуранта справи – судді Кіровського районного суду Олексія Галагана, на якого було складено протоколи про керування авто в нетверезому стані.  Він заперечив, що перебував у стані алкогольного сп'яніння та переконував, що поліцейські проти його волі доставили до наркологічного диспансеру. Крім того, він вважає, що такі дії правоохоронців – ніщо інше, як зговір проти його особи. 

Зараз поліція захищає свою честь, тому вже після того, що вони здійснили, а саме спричинили мені тілесні ушкодження, фактично змушенні відстоювати таку версію, що я був у стані алкогольного сп'яніння.

На відео, яке відправлене до Кіровоградського районного суду, видно, що після того, як я погодився пройти тест, тобто, будучи в стані алкогольного сп'яніння, я міг би відмовити. Проте результат тесту був не відразу показаний на камеру, а всього через кілька секунд. Отже, тест показав якийсь там колір алкогольного сп'яніння, після чого я  вимагав взяти в мене кров і не погоджувався з результатами тесту.   

Я думаю, що це було заплановано і тест не відповідав дійсності, тому не одразу був показаний на камеру, – стверджує Олексій Галаган.

Крім того, чоловік переконує, що правоохоронці його побили. 

Тож далі справа розглядатиметься у Кіровоградському районному суді, де і буде визначено, чи дійсно проти судді вчинялись якісь протиправні дії та чи перебував він за кермом у нетверезому стані. 

Детальніше про те, як відбувався флешмоб, дивіться у фоторепортажі Олександра Козловського.