Іванющенко та Азаров хотіли забрати собі літієве родовище на Кіровоградщині?

  • watch_later 4 листопада 2014, 16:11

  • visibility 32 перегляда

Підприємство «Укрлітійдобування», яке мало розробляти на Кіровоградщині Полохівське родовище літієвих руд, і в якого зараз прокуратура намагається через суд відібрати землю, є близьким до одіозного регіонала Юрія Іванющенка та сина екс-прем’єр-міністраУкраїни Миколи Азарова. Про це пише видання «Деловая столица».

Зокрема, повідомляється, що компанія «Укрлітійдобування» зі статутним капіталом 10 тисяч гривень була зареєстрована в Кіровоградській області за декілька місяців до того, як отримала дозвіл від місцевої влади на розробку родовища. Її директором став Максим Павлов, який також керував ТОВ «Інвестеко», яке було пов'язане з депутатом Верховної Ради від Партії регіонів Юрієм Іванющенком.

Крім того, засновником «Укрлітійдобування» також виступав маловідомий житель Боярки Роман Кукотенко, представник девелоперської групи «Розвиток», яку в свою чергу через австрійську компанію Garda контролював ще один відомий регіонал Олексій Азаров – син колишнього керівника уряду України Миколи Азарова.

Як пише видання, в жовтні прокуратура подала 50 позовів до Господарського суду Кіровоградської області з вимогою визнати рішення органів виконавчої влади про передачу земельних ділянок під родовищами підприємству «Укрлітійдобування» протиправними, а акти на ці земельні ділянки, видані компанії, недійсними.

Нагадаємо, раніше прокуратура Кіровоградської області повідомляла, що у судовому порядку вимагає повернути державі незаконно відчуженні земельні ділянки, під якими розташовано Полохівське родовище літієвих руд.

За інформацією Держгеоінформу України, поклади родовища складають 26,8 мільйонів тонн, вартістю десятки мільярдів гривень.