Кіровоградщина відмовляється від газу

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 2 грудня 2014, 08:43

  • visibility 379 переглядів

Підприємства та соцоб’єкти області поступово заміщують споживання природного газу іншими видами палива, а населенню даватимуть пільгові кредити на котли.

Зокрема, у жовтні поточного року котельню ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат" було переведено з природного газу на водовугільне паливо, що дало змогу вже в цьому році зекономити 1,8 млн. кубічних метрів природного газу, а у наступному економія планується на рівні 2,5 млн. кубометрів.

На ТОВ "Протеїн Продакшн" збудовано котельню з використанням обладнання американської компанії "HERST" відповідно до проекту "Котельня на використанні органічного палива", що дозволить найближчим часом повністю відмовитися від споживання природного газу, а це близько 7 млн. куб. м. на рік.

ПАТ "Гідросила" – переведено на електроопалення частину адміністративно-побутових приміщень загальною площею 14 тис. кв. м., частково переведено на альтернативне паливо (деревна тріска) котельню ПАТ "НВП "Радій", частково використовують пеллети для технологічних потреб на "Кіровоградському заводі будівельних матеріалів №1".

Враховуючи напружену ситуацію, яка склалася останнім часом в паливно-енергетичному комплексі, вже найближчим часом ще ряд підприємств реалізують наміри щодо переходу на використання альтернативного палива.

Що стосується скорочення обсягу споживання природного газу об’єктів бюджетної сфери, то на територіяхпереводять котли на альтернативні види палива, також вже завершений відбір об’єктів, на яких доцільно впроваджувати заходи з енергозбереження. На цев області передбачено майже 11,5 млн. грн. Вже найближчим часом планується перевести на використання альтернативних видів палива 20 об'єктів соціальної сфери.

Філія Кіровоградського обласного управління "Державний ощадний банк України" надаватиме споживчі кредити фізичним особам на придбання енергозберігаючого обладнання. Зокрема передбачено відшкодувати частину суми кредиту одноразово кожному позичальнику у розмірі 20% суми кредиту на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії, крім природного газу.

За матеріалами сайту КОДА.