Колишній директор ЦРУ засуджений до двох років покарання

  • Геннадій Рибченков
  • watch_later 24 квітня 2015, 05:01

  • visibility 9 переглядів

 Колишній воєначальник і директор ЦРУ Девід Петреус був засуджений до двох років позбавлення волі умовно і штрафу в 100 тисяч доларів після того, як визнав себе винним у неправильному поводженні з секретною інформацією.

Відставний чотирьох-зірковий генерал зізнався в тому, що надавав інформацію коханці, яка писала його біографію. Він визнав себе винним у федеральному суді в місті Шарлотт, штат Північна Кароліна, за звинуваченням у дрібному злочині, а саме недозволеному переміщенні та зберіганні секретних матеріалів.

Суддя підняв суму штрафу з 40 тисяч доларів до 100, зазначивши, що штраф повинен бути вище, щоб бути співвідносним злочину.

"Збільшення штрафу необхідно для того, щоб вирок відбивав тяжкість злочину", - заявив мировий суддя Девід Кислер під час слухань.

Петреус, який служив командувачем військами США у війнах в Іраку і Афганістані, подав у відставку з поста директора ЦРУ в 2012 році після того, як з'ясувалося, що у нього був роман з біографом, офіцером запасу сухопутних військ Паулою Бродуелл.

Суддя заявив, що адвокати передали листи від глав держав і високопоставлених американських військових, які називають Петреуса одним з кращих полководців свого покоління. Кислер визнав, що генерал "здійснив тяжку, але дуже нехарактерну помилку в своїй кар`єрі .