Скільки триватимуть зимові канікули на Кіровоградщині?

  • Катерина Федченко
  • watch_later 10 грудня 2014, 11:18

  • visibility 416 переглядів

Економія бюджетних коштів, події на сході України, нестача газу та вугілля вносять свої корективи в організацію освітнього процесу, зокрема й  у визначення строків та термінів шкільних канікул.

Відповідно до рекомендацій  Міністерства освіти і науки України, розклад шкільних канікул в 2014-2015 році, а також навчальний процес слід організовувати за так званою семестровою системою, згідно якої І семестр почнеться з 1 вересня і триватиме по 26 грудня, а для шкіл, які працюють на шестиденці – до 27 грудня, відповідно ІІ семестр у школах розпочнеться 12 січня і закінчиться 29 (30) травня.

Зимові (новорічні) канікули, знову ж таки,  за рекомендацією Міністерства освіти, мають проходити у період з 29-го грудня по 11-е січня. Але на практиці все виглядає зовсім по-іншому. Тривалість канікул залежить від забезпечення навчального закладу тепловими ресурсами. Міністерство рекомендує встановлювати строки канікул  самим навчальними закладами (за погодженням з місцевими органами управління освітою ) при цьому тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою  30 календарних днів.

Таким чином, кожен навчальний заклад може самостійно вирішувати коли і  який час учні відпочиватимуть від навчального процесу. Рішення залежить від   забезпечення навчального закладу тепловими ресурсами.

Які ж існують шляхи компенсації навчального часу та як школи Кіровоградщини вирішують проблему зимових канікул та економії  теплових ресурсів?

Введення шестиденки

Деякі школи Кіровоградщини навчалися по суботах протягом останніх трьох місяців, щоб зимові канікули тривали довше. Та на таку компенсацію навчального часу  погодилися далеко не всі школи. Чимало батьків виступають проти напруженого графіку навчання, адже шестиденка перевантажує школярів та негативно впливає на їхнє здоров’я.

Об’єднання осінніх та зимових канікул

Навчальні заклади частини районів та міст Кіровоградщини об’єднали зимові та осінні канікули, тобто школярі навчалися на осінніх канікулах, зате на  зимових відпочиватимуть довше. Загалом із 25 територій осінні канікули мали 10 районів, у тому числі  й Кіровоград. Решта територій об’єднали осінній відпочинок від навчального процесу з зимовим.

- Зимові канікули у школах області розпочнуться у різний час і триватимуть теж по-різному, - говорить директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко. Наприклад, у Знам’янці школярі пішли на зимові канікули найпершими – з 8 грудня. Вони вчилися майже протягом трьох місяців по суботах, до того ж у них не було осінніх канікул. Тому тамтешні школярі відпочиватимуть майже два місяці. Учні Онуфріївського району підуть на канікули з 17 грудня, учні Долинського — з 15 грудня.

- Відповідно до рішень місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, 57% шкіл області розпочинають зимові канікули з 29 грудня. Загалом  зимові канікули у школах Кіровоградщини триватимуть від  двох тижнів до двох місяців. Все знову ж таки залежить від забезпечення навчальних закладів тепловими ресурсами, - коментує ситуацію Ельза Лещенко.

На думку начальника департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА,  такі тривалі зимові канікули не вплинуть на навчальний процес та успішність учнів, адже виконання навчальних програм буде забезпечуватися у повному обсязі.

Водночас психологи наголошують, що через  довгі канікули  діти потребуватимуть нового адаптаційного періоду на початку другого семестру. Тому батькам потрібно подбати про додаткове навантаження для: гуртки, роботу в секціях, щоб діти не випали з ритму навчання.