До смерті довела…обласна рада? (ДОКУМЕНТ)

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 23 грудня 2014, 12:38

  • visibility 1077 переглядів

Майже три роки тому Кіровоградська обрада звільнила з посади головлікаря обласної лікарні Миколу Шевчука, незабаром він помер. А нещодавно суд встановив: рішення депкорпусу було незаконним. Більше того, Феміда погодилась з твердженням позивача (сина покійного) про те, що саме скандальне звільнення довело літню людину до смерті.

Обласну лікарню почало лихоманити десь із середини 2011 року: численні перевірки та інспекції, ініційовані тодішньою обласною владою, одна за одною доводили нібито неефективність діяльності тодішнього ж керівництва медзакладу.

Зрештою, у середині лютого 2012 року Кіровоградська обласна рада прийняла рішення про звільнення головного лікаря обласної лікарні Миколи Шевчука. До речі, той був депутатом трьох скликань, входив до фракції опозиційної тоді «Батьківщини».

Мотивація – «одноразове грубе порушення, що призвело до неефективного використання бюджетних коштів».

суд Шевчук

суд Шевчук

За нового керівництва лікарнею кошти – бюджетні й не дуже – почали вкладатися сюди майже у космічних масштабах. Дійсно, після Шевчука тут зробили капітальний ремонт кількох ключових відділень, тотальне утеплення центрального корпусу, відкрили – навіть президент Янукович приїздив – сучасний перинатальний центр,  закупили безліч коштовної та унікальної медичної апаратури тощо.

А колишній головний лікар, який очолював обласну лікарню останні 16 років, за кілька місяців помер. Як твердить його син, батько не витримав ганьби від несправедливого (та як згодом встановить суд, неправомірного) рішення.

Шевчук-молодший звернувся до суду з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації батька та про визнання незаконним рішення Кіровоградської обласної ради. Окрім цього, позивач просив суд зобов’язати обласну раду провести прес-конференцію з прямою трансляцією й оголосити про спростування своїх звинувачень щодо Миколи Шевчука. Згодом позивач погодився на лише публікацію на сайті обласної ради рішення суду.

Це рішення дійсно обласна рада опублікувала: скромно, із зазначенням лише назви суду та номеру справи. До речі, з невідомих причин ознайомитись з ним безпосередньо тут не вийшло – файл вперто не відкривався…

Але в Єдиному реєстрі судових рішень України цей документ є. Забігаючи наперед, повідомимо, що суд повністю задовольнив вимоги позивача:

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.32,55 Конституції України, ст.ст.23,297299,1167 ЦК України, ст.ст.3,4,10,11,60,88,169,209,212-215,290 ЦПК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

            Позов ОСОБА_2 до Кіровоградської обласної ради про захист честі, гідності та діловій репутації, про визнання незаконним рішення, а також вчинення певних дій - задовольнити.

 Визнати незаконним та скасувати рішення територіальної сесії шостого скликання Кіровоградської обласної ради № 260 від 17.02.2012 р. «Про результати комплексної перевірки діяльності Кіровоградської обласної лікарні» про звільнення ОСОБА_4 з посади головного лікаря Кіровоградської обласної лікарні - як таке що порушує честь та гідність ОСОБА_4.

Визнати такими, що не відповідають дійсності відомості, викладені в  рішенні територіальної сесії шостого скликання Кіровоградської обласної ради № 260 від 17.02.2012 р. «Про результати комплексної перевірки діяльності Кіровоградської обласної лікарні», а саме те що колишнім Головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні ОСОБА_4 було одноразове грубе порушення, що виявилося у бездіяльності щодо прийняття рішення стосовно ремонту спірального комп'ютерного томографа марки «СТ  Hispeedle», що призвело  до неотримання хворими медичних послуг (близько 4500 діагностичних обстежень), та неефективного  використання  бюджетних коштів у сумі 350 тис. грн.

Зобов'язати Кіровоградську обласну раду спростувати вказану недостовірну інформацію шляхом розміщення рішення суду на інформаційному сайті Кіровоградської обласної ради.

Судові витрати вважати по фактично понесеним.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

 

Суддя Кіровського                                                                      О. В. Галаган

районного суду

м.Кіровограда

                                         

 За сумною іронією долі, рішення було прийнято за день (!) до річниці смерті Миколи Шевчука… Днями відбулась сесія обласної ради. Яка свого часу цинічно "глибоко сумувала з приводу передчасної смерті" авторитетного та досвідченого колеги. Але хоча б заради його пам’яті  ані керівництво депкорпусу, ані жоден депутат про помилковість (м’яко сказати) рішення ради (не говорячи вже про всю цю ганебну історію) не пустили ані пари з вуст.

Тож чи будуть покарані ті, хто фактично довів до смерті людину – питання взагалі риторичне.