Україна увійшла до Топ-6 країн-постачальників біженців. Куди масово емігрують українці?

  • watch_later 4 червня 2015, 14:27

  • visibility 26 переглядів

Згідно з останнім звітом Єврокомісії, кількість українців, які попросили притулок в країнах ЄС, за рік збільшилася в 14 разів. 

Якщо в 2013 році на отримання статусу біженця в ЄС було подано близько 1 тисячі заявок, то вже в 2014-му їхня кількість зросла до 14 тисяч, пише газета «Сегодня».

"Минулого року загальна кількість осіб, які шукають притулок в ЄС і в зоні ЄС + (Швейцарія та Норвегія) склало 660 тисяч чоловік. З них 220 тисяч заявок прийшло з країн Середземномор'я і 440 тисяч з інших країн", - повідомив виконавчий директор Європейського офісу підтримки прохачів притулку Роберт Виссер. 

В ЄС підрахували, що Україна тепер входить до Топ-6 країн-постачальників біженців в Шенгенську зону поряд з Сирією, Еритреєю, Іраком, Сомалі та Нігером.

В українському управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців розповіли, що з початку конфлікту на Донбасі 341 500 співвітчизників виїхало до країн ближнього зарубіжжя як біженці, а ще 525 600 покинули країну без оформлення такого статусу.

Лідером з прийому біженців стала Росія. За даними ООН сюди переїхало понад 336 тисяч чоловік в статусі біженців і ще більш 380 тисяч без нього. 

На другому місці Білорусь - країна прийняла 1 тисячу біженців і 80 тисяч чоловік без такого статусу. На третьому місці Польща. Тут було задоволено 3,4 тисячи заявок від біженців, але понад 51 тисячі українців перебралися в країну без статусу.