Жителі Кіровоградщини не обстоюють релігійні питання

  • watch_later 10 квітня 2015, 23:10

  • visibility 14 переглядів

Найпоширенішою вірою в Україну є православ'я. 9% українців вважають себе звичайними християнами.

Більшість українців (74%) вважають себе православними, 8% - греко-католиками і тільки по 1% - римо-католиками і протестантами. Про це йдеться в результатах соціологічного опитування, яке проводили Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, соціологічна група "Рейтинг", центр Разумкова та КМІС.

При цьому, 9% громадян вважають себе звичайними християнами, а 6% опитаних не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань. Про ситуацію по регіонах, то в Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях сповідують греко-католицизм, а у всіх інших - найбільш поширеним є православ'я.

Зокрема, на Закарпатті майже 20% жителів вважають себе греко-католиками і лише 7% - сповідують римо-католицизм. Серед православних в Українську православну церкву Київського патріархату ходить 38%, в Українську православну церкву Московського патріархату - 20%, в Українську автокефальну православну церкву - 1% і 39% українців вважають себе просто православними. Крім того, найбільше українців, які вважають себе віруючими УПЦ (КП), проживає на Заході і в Центрі України, а віруючі УПЦ (МП) - на Півдні та Донбасі.

Навіть у південних і східних областях, крім Донбасу та Одеській області, прихильників Київського Патріархату більше, ніж Московського. І чим далі на Південь і Схід, тим більше українців не належать до жодної гілки православ'я, а вважають себе просто православними.

Найбільше таких у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та Луганській областях.