Президент Російської Федерації Володимир Путін напередодні виборів глави держави в березні 2018 році посилить провокації в зоні збройного конфлікту на Донбасі, щоб використовувати це для мобілізації свого електорату.
Про це в статті для "Апострофа" написав російський політолог Дмитро Орєшкін.
Путіну вигідно підтримувати відчуття війни. Але він розуміє, що відчуття війни – це добре, а для ведення реальної війни потрібні ресурси, а їх немає. Але йому справжня війна і не потрібна, йому необхідна гібридна війна. Щоб населення жило в напруженому стані, було готове померти в ім'я святих ідеалів, постійно відчувало зовнішню загрозу. Населення має розуміти, що воно без Путіна не виживе, – зазначив він.
Експерт додав, що в 2018 році Путіну доведеться нагнітати "патріотичну риторику, оскільки ніяких досягнень у порядку денному немає":
Тому для підтримки свого статусу на президентських виборах доведеться використовувати негативну стимуляцію – страх. Значить, потрібно буде говорити, що без Путіна нас знищать: прийде НАТО і кованим чоботом нас розтопче. Щоб це спрацювало, людям потрібно давати докази. Тому наступного року слід очікувати віртуальних загострень, що супроводжуватимуться матеріальними провокаціями, які матимуть вигляд наступу з боку України, – впевнений Орєшкін.
Політолог вважає:
Логіка буде така – ми, росіяни, змушені давати відсіч і згуртуватися навколо Путіна. Думаю, що путінські стратеги чекають і готові провокувати масштабні дії з боку України. Путін буде грати в піддавки, запрошувати Україну до агресії, до просування на Донбасі. В українському пропагандистському просторі це буде сприйматися як відновлення контролю над землями України, а в РФ – як агресивні кроки.
Це, на його думку, дасть Путіну привід виступити перед народом і заявити, що "фашистський режим знищує братів Росії на Донбасі".
Я сподіваюся, що український політичний клас це розуміє. Хоча, судячи з дій так званої партії війни, може, і не дуже. Потрібно розуміти, що бажання просунутися на Донбасі може стати підмогою Путіну і збільшить рівень його підтримки. В Росії будуть говорити, що навкруги вороги, тому нам доведеться потерпіти і забути про економічні реформи, а то прийдуть українці і захоплять нас. Треба розуміти, що це працює, – резюмував Орєшкін.
Нагадаємо, в Росії назвали умови примирення з Україною.
Головне сьогодні