Битва за пасовище: обурені селяни перекрили на Кіровоградщині дорогу (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 3 травня 2018, 16:10

  • visibility 1289 переглядів

У селі Листопадове Новомиргородського району члени спілки «Ласка» (власники великої рогатої худоби) перекрили дорогу у центрі села біля місцевої школи, намагаючись привернути увагу до проблем тих, хто ще тримає корів.

Про це з місця подій повідомляє кореспондент Точки доступу.

Наразі мої корови стоять у сараї – гнати пасти їх далеко, – зазначає Світлана Мацібора. – А ми ж свого часу при розпаюванні на зборах всі відмовилися від 30 соток паю, щоб мати громадське пасовище!

Люди звинувачують представників сільської влади, райдержадміністрації та Держкомзему в недостриманні їх прав. Однак на місце для вирішення конфлікту з перерахованих осіб прибув тільки сільський голова Володимир Скочко, який зазначив, що сільська рада не розпоряджається землями за межами населеного пункту, тож він вирішити проблему не може.

Наразі Спілка «Ласка» звернулася до Новомиргородського районного суду – загалом у позові вказано 12 осіб. Проблема в тому, що селяни заплатили 1920 гривень судового збору. Наразі суд визначив, що збір сплачено лише за одну особу. Тому для розгляду справи селяни мають заплатити збір ще за 11 осіб, тобто до 10 травня надати довідку про сплату 21120 гривень.

У нас таких грошей немає, – кажуть власники худоби.

І оскільки сумніваються, що зможуть вирішити справу у суді, виходять на дорогу.

Деякі водії їхали на протестувальників (практика «накочування» автомобілями на людей припинилася після прибуття на місце наряду поліції, який очолив заступник начальника Новомиргородського відділення Маловичківського відділу ГУ НП Валерій Ситник), деякі об‘їжджали. Чимало водіїв зупинялися, щоб висловити підтримку, а дехто бажав протестувальникам підняти чиновників «на вила».

Для заспокоєння натовпу найбільше зробив заступник начальника місцевого відділення поліції Валерій Ситник, який спочатку розповів про наслідки блокування дороги державного значення Городище-Устинівка, потім провів юридичну консультацію щодо судового вирішення проблеми і нарешті запропонував дійти компромісу, зустрівшись через два дні з орендарем у сільській раді.

Нам пропонує і суддя дійти з орендарем згоди, – зазначає Світлана Мацібора. – У суді орендар навіть погодився поступитися шістьма гектарами площі, щоб ми мали близьке пасовище. Просто ми знаємо, скільки в нас корів – нам мало 6 гектарів. Є багато причин розірвати договір оренди з цим підприємцем – і те, що він землю розорав і щось посіяв, і те, що він орендну плату тільки перед судом заплатив, коли ми підняли питання, чому не було сплачено за оренду до 24 листопада 2017 року, як того вимагає закон. Але ми розуміємо, що у чиновників немає бажання розривати цей договір.

Цікаво, що, за словами протестувальників, раніше частину пасовища, що межує зі спірною ділянкою, вже віддали в оренду місцевому підприємству «Трайгон-Фармінг». Проте ніякого обурення це не викликало, бо підприємство заздалегідь дійшло згоди з місцевим населенням, і тієї ділянки, яка залишилася під випас, цілком вистачало для того, щоб прогодувати місцеву худобу.

Читайте також: Оренда для «своїх»: як селяни на Кіровоградщині відстоюють власне пасовище (ФОТО)