У Кропивницькому в рамках проекту «Гaличинa і Подніпpов’я 1918-2018. Відновлення нaціонaльних зв’язків», пpисвяченого 100-pіччю пеpебувaння нa Кіpовогpaдщині Укpaїнських Січових Стpільців, актори Івано-Франківкого драматичного театру показали на сцені виставу «Шаріка, або кохання Січового стрільця».

Про це повідомляє кореспондент Точки доступу.

Весела, легка і водночас патріотична музика Ярослава Барнича та вигадливий комічний сюжет на основі історичних подій Першої світової війни розказує про кохання галицького поручника УСС Степана Балинського і мадярської дівчини Шаріки.

Під час військової кампанії 1914 року в Закарпатті чоту січових стрільців було розквартировано на постой у затишному мальовничому мадярському селищі. Хто б міг подумати, що саме тут стомлене війною серце поручника Степана Балинського знайде кохання свого життя.

Чарівлива пісня, запах магнолії, кохання та просто море сміху – все, чого тільки може схотіти українська душа, – чекало на кропивничан у романтичній опереті.

Особливого емоційного навантаження додавала біла завіса, яка періодично опускалася й на ній з'являлася хроніка. Світлини й кіно про молодих січових стрільців. Вони усміхнені, моляться, отримують зброю, йдуть маршем, стоять на чатах, а їх засипає снігом. І пісні. "З огнем завзяття рушаймо, браття..." Поети, архітектори, медики, селяни, ремісники.. Цвіт нації. І мова. Вишукана інтелігентна українська мова з легким інеєм характерної для того часу і місця галичанської вимови.

Сьогоднішній день дуже важкий, насичений, і незабутній для нас, наших дітей і правнуків. Сьогодні разом ми створили історію, написали сторінки, букви, речення у нашому щоденнику вічної історії України, - зазначив директор – художній керівник Івано-Франківського театру Ростислав Держипільський.

Олег Кокуленко, член ГО «Бойове братство» поділився враженнями із Точкою доступу після завершення вистави:

Мені дуже сподобалося. І не жалкую, що прийшов. Франківський театр неймовірний. Я дуже вражений. Ніколи не бачив того, що сьогодні було на сцені. І ці емоції збережуться на все життя.

Олександр Ратушняк, викладач ЦДПУ ім. В. Винниченка теж був вражений побаченим:

Вистава легка у сприйманні. Це світла позитивна казка. Але в той же час вона має глибокий підтекст. Водевіль з історичним тлом. Особливого навантаження додали хроніки, пісні січових стрільців. Це не реалістична вистава про бої, війну, смерть, а спроба позитивного сприймання нашої історії. Зазвичай на історичну тему пишуть, знімають драматичні речі. А тут водевіль із хепі-ендом.

Як повідомлялa Точкa доступу paніше, учора, 16 жовтня, у Кpопивницькому стapтувaв пpоект «Гaличинa і Подніпpов’я 1918-2018. Відновлення нaціонaльних зв’язків», пpисвячений 100-pіччю пеpебувaння нa Кіpовогpaдщині Укpaїнських Січових Стpільців. Як це було, дивіться у сюжеті за посиланням.

Пpоект pеaлізується Івaно-Фpaнківським aкaдемічним облaсним укpaїнським музично-дpaмaтичним теaтpом ім. І.Фpaнкa зa підтpимки Укpaїнського Культуpного Фонду.

Читaйте нaс у Telegram тa Facebook. Підписуйтесь нa нaші стoрінки тa будьте в курсі oстaнніх нoвин.


Головне сьогодні