Порядок визначає правила, за якими українцi будуть вибирати терапевтiв, педiатрiв та сiмейних лiкарiв, i є обов’язковим для усiх закладiв охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.
Про це повiдомляє «Урядовий портал».
Уже з 2 квiтня українцi можуть вiльно обрати свого лiкаря: терапевта для дорослого, педiатра для дитини чи сiмейного лiкаря для усiєї сiм’ї, за умови, що обраний ними заклад вже пiдключений до системи «Електронне здоров'я». Пiдписуючи декларацiю з обраним лiкарем, ви повiдомляєте державу через Нацiональну службу охорони здоров’я (НСЗУ), що кошти за ваше обслуговування мають надходити саме у цей медзаклад. Тож декларацiя фактично є формою заяви. Її не потрiбно перепiдписувати: вона дiятиме доти, поки ви не вирiшите змiнити свого лiкаря.
Порядок визначає, що ви можете вибирати лiкаря у будь-якому медзакладi, незалежно вiд мiсця реєстрацiї чи проживання. Водночас він має бути пiдключеним до системи «Електронне здоров'я». Це важливо, адже данi пацієнтів зберiгатимуться не в папках чи картонних коробках, як це було ранiше, а в електроннiй системi. Ви впiзнаєте заклад, де вже можна пiдписати декларацiю, за налiпкою «Тут можна обрати свого лiкаря», – наголосили представники МОЗ.
Читайте також: Сімейний лікар Сергій Баранов: Як правильно обрати родинного «друга» та підписати з ним декларацію (ФОТО)
Читайте нас у Telegram та Facebook. Підписуйтесь на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.
Головне сьогодні