Новомиргород відзначив День міста гірників. Це зведене свято – День працівників гірничо-видобувної та металургійної промисловості і День міста, яке вже не перший рік вражає гостей. Причому настільки, що у Новомиргород приїжджають на День міста гірників люди не лише із сусідньої Малої Виски, але й з Кропивницького, Черкас та населених пунктів, які розташовані набагато далі. І кожного року з‘ясовується, що місто вражає гостей новими й новими цікавинками.

#1

Подарунки імениннику

Наймасштабнішим подарунком однозначно стало відкриття другої черги центрального парку. Парк європейського зразка на місці, яке ще кілька років тому попри наявність дикорослих дерев взагалі не мало статусу зеленої зони, вирішила зробити компанія «Велта». Поступово приклад найбільшого підприємства району почали наслідувати й інші – ПСП «Бирзулове» (керівник Василь Крикотненко), СТОВ «Агролан» (керівник – Віталій Снісаренко), ТОВ «Прищепівка» (керівник Микола Свистунов), ТОВ «Новомиргородський цукор» (концерн Сергія Тарасова), СТОВ «Правда» (керівник Іван Онищенко), тож реконструкція просувалася досить динамічно.

І зараз всі приїжджі дивуються нетиповому рішенню – у центрі Новомиргорода є лавандові алеї, об‘єкти геопластики, оригінальні декоративні рослини – наприклад, вейгела, яка квітує кілька разів протягом року, гортензії, червонолисті клени.

Парк виглядає привабливо й зараз, – зазначає головний архітектор проекту Інна Слюсаренко. – Сюди приходять, щоб сфотографуватися в день весілля чи з іншої нагоди. Та насправді це ще тільки заготовка під парк – так, ми проклали алеї, створили систему поливу, тут з‘явився новий дитячий майданчик та кілька оригінальних фонтанів. Він вражаюче виглядає вночі завдяки кільком різновидам освітлення – зокрема є підсвітка доріжок, світяться фонтани. Люди вже зараз захоплюються побаченим тут. Але оцінити все зроблене можна буде через 3-4 роки, коли увійдуть в силу кущі й дерева. Парк виглядатиме значно краще, ніж зараз. Просто всі добрі справи потребують часу на втілення.

Мені дуже імпонує ставлення місцевого населення до зелених насаджень. Протягом першого року роботи дуже багато людей висловили стурбованість щодо того, що ми викорчовуємо старі дерева. Доводилося всіх активістів по черзі водити до пеньків, показувати, що всередині там порожнеча й коли дерево мало впасти – тільки питання часу. Нам тоді допомогла негода – кілька старих дерев впали й під час подальших робіт ніхто вже не обурювався. Зараз, коли всі побачили, що парк змінюється на краще, уже періодично місцеві жителі навіть приходять на допомогу, особливо активні в цьому плані діти й жителі приватного сектору.

Цього року реконструйована частина розширилася. Та слід зазначити, що ми вклали дуже великі кошти у підземні роботи – нові свердловини, прокладання мережі електропостачання під землею. Це робота на перспективу, якої зараз не видно, але вона необхідна. Я просто пишаюся тим, наскільки дбайливо проводилися ці роботи. Наприклад, дві свердловини були пробиті поза межами парку – щоб не псувати асфальт, ми зробили прокол під дорожнім полотном. Ця процедура коштує дорого, але ми зрозуміли, наскільки вона виправдана, коли місцеві жителі зійшлися протестувати проти прокладки траншеї – всі думали, що ми хочемо зіпсувати дорогу.

 

Наприкінці літа й восени проведемо наступний етап робіт. Будуть прокладені нові пішохідні доріжки. Значно розширимо дитячий майданчик – з‘явиться ще один сектор для дещо старших дітей. До речі, ми знімемо огорожу з нинішнього майданчика для малюків, а навколо об‘єднаного майданчика висадимо зелену огорожу. Це сучасне рішення не дозволить дітям вийти з майданчика, бо малюків буває важко контролювати. Об‘єднання майданчиків в один комплекс покликане бажанням полегшити життя матерям.

З‘явиться танцювальний майданчик, літня сцена, де можна буде виступати місцевим колективам (у Новомиргороді талантів не бракує), а можна буде створити літній кінотеатр.

Об‘єктів такого рівня, створених для громади, а не для одноосібного використання найбагатшими людьми чи для комерційних цілей, в Україні практично немає. Новомиргороду дуже пощастило.

Другим прекрасним подарунком Новомиргороду стала прем‘єра пісні «Вись» від чоловічого вокального колективу «Акорд». Автором слів став Павло Кондратенко, композитор – Валентин Снісаренко. М‘яка й тепла мелодія пісні про нашу річку, не могла залишити глядачів байдужими. Чимало людей знімали прем‘єру на відео – і було зрозуміло, що цей твір житиме і радуватиме слухачів довго.

І нарешті – Новомиргороду подарували серце! Масивна інсталяція розміщена в парку – і в День міста гірників кожен бажаючий міг залишити на ній кольоровий відбиток своєї долоні. Найбільшу зацікавленість в створенні арт-об‘єкту виказали діти та молодь. І таке юне серце – показник того, що Новомиргород цього дня здобув право на тривалу молодість.

#2

Відчуй себе зіркою НБА чи ФБУ!

Наші спортсмени-баскетболісти виступають на центральній площі фактично один раз на рік – у День міста гірників. Організатором спортивного фестивалю «Сила нації» стає традиційно Валерій Лісун.

Стимулювала боротьбу наявність призового фонду.

Цього року ми особливу увагу присвятили жіночому баскетболу – участь брали 4 місцеві команди, краща з яких одержала приз 1,5 тисячі гривень, – зазначає Валерій Лісун. – Краща новомиргородська команда чоловіків одержала приз у 1000 гривень.

Приїжджі команди – це були професіонали – змагалися за призовий фонд 2 і 1,5 тисячі гривень.

Переможців конкурсів слем-данків та кидків за 30 секунд нагородили ящиком безалкогольних напоїв. До речі, в конкурсі на кількість влучних кидків за 30 секунд переміг новомиргородський спортсмен Олег Кваша.

У Новомиргороді баскетбол за останні кілька років значно розвинувся. Цього року два спортсмена з вашого міста брали участь у конкурсі слем-данків. А це вважається одним з найскладніших конкурсів. Наші команди їздять на змагання не тільки в інші обласні центри – їх запрошують і в Київ. Спорт стає все популярнішим – і це прекрасно, – підсумував Валерій Лісун.

А ми додамо, що у День народження міста чимало уваги приділялося формуванню здорового стилю життя для людей з різними смаками. У парку проводили майстер-класи з танців, йоги, пілатесу. Цікавість до цього проявляли не тільки молоді новомиргородці чи жінки, які прагнуть тримати себе у формі, але й чоловіки.

#3

Яке ж свято без параду?

Минулого року у Новомиргороді проводили парад наречених, тож цілком закономірно, що у 2018-му парк приймав парад дитячих візочків. Учасників було небагато, але кожна родина створила справжній шедевр. Кожен візочок мав свою ідею – родина Свистунових, наприклад, привезла свого малюка відразу у комбайні «Джон дір», адже це росте майбутній голова колгоспу. Та значно більшими були амбіції малюка, який вітав Новомиргород з Днем міста гірників як кандидат в Президенти!

Два візочки були прикрашені квітами, адже там мешкали сонечко та метелик.

А перемогла та одержала від міського голови Ігоря Забажана триколісний велосипед родина Коломійців, які перетворили дитячий візочок на традиційну українську хатку, прикрашену квітами та вишитими рушниками.

 

#4

До несподіванок будь готовий!

Активну позицію на святі цього року зайняло Товариство сприяння обороні України, які організували два показові виступи. Перший – представників клубу службового собаківництва з Кропивницького. Тренери показували загальну виучку собак – як вони виконують команди «Поруч», «Сидіти», «Лежати» тощо. А найцікавішим був виступ з демонстрацією захисту господаря. Собаки боролися з людьми, озброєними ножем та пістолетом, і навіть з двома нападниками відразу.

 

Після цього свої вміння продемонстрували представники Центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель» ТСОУ.

#5

Подарунки гостям

Дарував Новомиргород цього дня чимало – прекрасні виступи від місцевих колективів та всіх, хто прибув привітати городян з різних населених пунктів району. Зокрема презентували власну програму колективи «Тріумф-денс», «Денсер ловер», еквілібрист Станіслав Павленко, вокальні ансамблі «Акорд», «Гуляйполе» та «Криниченька», артисти з Капітанівки та Панчевого.

Прдставили городянам та гостям міста свої вироби місцеві та приїжджі майстри. Зокрема неабияку активність проявили викладачі Районного центру дитячо-юнацької творчості, прихожани Української автокефальної православної церкви, художниця Надія Мовчан, кондитер Інна Паршина, майстер з бісероплетіння Ольга Коваленко.

Та найбільш очікуваними подарунками стали лотерея і концертна програма від зірок всеукраїнського масштабу.

Лотерея була безкоштовною – для участі варто було лише сфотографуватися в фотозоні «Подорож Європою», викласти фото в соцмережі з хештегом «ДМГ2018» та лайкнути сторінку ТОВ ВКФ «Велта».

Учасники змагалися за три призи – смартфон, подорож Україною та Європою.

Учасницею, яка набрала найбільшу кількість лайків в соцмережі «Інстаграм», стала Кері Каріна, саме вона одержала сучасний телефон. Подорож Україною довго не виходило розіграти, бо люди подали заявки, але на розіграш не з‘явилися. Врешті путівка дісталася Лізі Мартиновій. А от подорож Європою розіграли відразу – новомиргородська артистка Анастасія Рибалко була біля самісінької сцени і вже через хвилину після оголошення переможниці обнімалася з ведучим на представницею ТОВ ВКФ «Велта» Анною Капустіною.

А потім всі глядачі насолоджувалися виступами гуртів KAZKA та KADNAY, а також композиціями DJ Melo.

Потішив людей також салют, який цього року пролунав на прохання глядачів не опівночі, а значно раніше.

#6

Рекорд свята

Гостей на святі було дуже багато. Атракціони не поміщалися на непроїжджій частині вулиці Соборності, тому розміщалися й біля магазину «Континент», і біля районного будинку культури. Можливо, така кількість людей призвела до того, що загубилося четверо дітей дошкільного віку, до пошуку дорослих родичів яких залучилися ведучі свята. Діти виявилися надзвичайно самостійними, вони пояснили організаторам, як їх звати, з ким вони прийшли на свято, тож пошуки дорослих були успішними.

Проте ведучий багато разів нагадав, що найцінніше у нашому житті – наші близькі. І це варто пам‘ятати не лише у свята, а й в будь-який інший день.

#7

Зі святом, Новомиргород!

Завершити розповідь хотілося б словами, які сказали на святі у привітанні офіційні особи. Адже пролунало багато цікавої і важливої інформації, яку варто запам‘ятати.

Я щиро вдячний бюджетоутворюючому підприємству ТОВ ВКФ «Велта» за потужну підтримку, яку повсякчас відчуває місто, – зазначає міський голова Ігор Забажан. – Ми налагодили успішну співпрацю у форматі «Влада – громада – бізнес», і з кожним роком працюємо все ефективніше. До кінця цього року ми вирішимо проблеми з водопостачанням. Ми працюватимемо, щоб кожен житель відчував комфорт у рідному місті.

Багато років тому я стояв на цій сцені й казав, що ми зайшли у Новомиргород надовго і всерйоз, – зазначив у привітанні генеральний директор ТОВ ВКФ «Велта» Андрій Бродський. – І зараз видно ефект від нашої діяльності. День міста гірників став надзвичайно важливим святом. Та треба нагадати, що насправді назва професійного свята звучить як День працівників гірничодобувної та металургійної промисловості. Нам часто дорікають, що ми добуваємо сировину – і досі не переробляємо її. Ми створили власний науковий центр, який завершує розробку новітньої технології переробки ільменіту. І незабаром – приблизно через два роки – на Новомиргородщині з‘явиться нове переробне підприємство. Одночасно ми вели й будемо вести надалі соціальну діяльність. Зараз свято проходить на площі, у реконструкцію якої вклала кошти «Велта». Два роки підряд ми фінансуємо реконструкцію парку, а за найближчий рік маємо намір її завершити повністю. Обов‘язково у парку буде зона, присвячена героям АТО – людям, які віддали життя за наш спокій. А ми маємо про це пам‘ятати – й рухатися вперед. Зі святом вас!

Андрій Бродський

ТОВ ВКФ «Велта» – це 60% надходження податку на доходи фізичних осіб у бюджеті Новомиргородського району та 15% надходження цього податку в бюджет Кіровоградської області, – зазначив голові Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко. І в знак того, що в області визнають здобутки як самого міста, так і головного підприємства району, нагородив низку працівників міськради та ТОВ ВКФ «Велта» грамотами й подяками облради.

Олександр Чорноіваненко 

Гірники підтримують місто, але й аграрії не стоять в стороні, – зазначає керівник ПСП «Бирзулове» Василь Крикотненко. – Разом зможемо більше. Віка вам, добра і мирного неба!

На цій позитивній ноті ми завершуємо свій репортаж про свято, яке успішно виходить за рамки не лише міста, але й району. І запрошуємо всіх на зустріч на центральній площі та в реконструйованому парку Новомиргорода через рік. Вам сподобається!

Читайте також: Для дітей Кіровоградщини влаштували феєричний науковий пікнік (ФОТО)


Головне сьогодні