Хмари над Кабміном: на прем’єра Гройсмана чекає година «Х» (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 12 квітня 2018, 19:30

  • visibility 547 переглядів

Наразі можливість перезавантаження Кабінету міністрів активно обговорюється у політичних колах, йде жвава дискусія і на сторінках ЗМІ. Чи зможе Володимир Гройсман пожертвувати посадами міністрів заради власного спокою? Хто вже зараз готовий зайняти крісло прем’єра? Про це читайте у матеріалі  Точки доступу.

#1

Ультиматум Банкової

Інформація  про те, що команда Президента наполягає на частковому  оновленні  Кабміну, мусується у пресі вже декілька тижнів. І хоча офіційної заяви від Банкової не було, в експертному середовищі стверджують, що така ситуація більш ніж імовірна.

Сьогодні дійсно з боку Банкової висунутий ультиматум по різних кандидатурах. Йде мова про міністра аграрної політики Тараса Кутового, а також міністра енергетики Ігора Насалика. Це стосується і виконуючої обов’язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. У випадку, якщо ротації не відбудеться, Гройсман може втратити власну посаду, – говорить політичний експерт Дмитро Разумков.

Уляна Супрун

Та якщо стосунки між Ігорем Насаликом та діючим прем’єр-міністром важко назвати дружніми, а Кутовий написав заяву на звільнення більше року тому, то медичні реформи Уляни Супрун Гройсман захищав неодноразово.  

Він, не зважаючи на загальну критику, хвалить її реформи. Якщо він її зніме, то визнає те, що ефективність Супрун не дуже велика. Відставка Супрун безперечно вплине на рейтинг прем’єр-міністра, – говорить Дмитро Разумков.

#2

Політична гра Гройсман

На думку Руслана Бортника, Гройсман став заручником високих політичних амбіцій. Прем’єр все частіше диктує свої правила та стає все ближчим до «Народного фронту», ніж до рідного БПП. Така ситуація викликає неабияке занепокоєння серед оточення Президента.

Частина оточення Порошенка не вважає Гройсмана досить лояльним. Там вважають небезпечними загравання з «Народним фронтом» та спробу грати в самодостатню гру в економіці та при кадрових призначеннях. Все це роздратувало оточення президента. Там вважають, що необхідний новий глава уряду, який зможе мобілізувати центральні органи виконавчої влади під час виборів, – говорить політичний експерт Руслан Бортник.

У випадку, якщо Володимир Гройсман не зменшить своїх політичних амбіцій та не піде на мирову з Президентом, Банкова цілком ймовірно буде готувати на його місце нових кандидатів.

Відставка можлива, її ймовірність я оцінюю в 20-25%. Цю посаду, наприклад, приміряє нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко. Його зірваний візит до США як раз був присвячений цьому. На цій ролі може з’явитися і перший віце-прем'єр Кубів, можуть бути й інші кандидати, – говорить Руслан Бортник.

#3

Відсутність реформ

Ще одним приводом для усунення Гройсмана з діючої посади може стати відсутність економічного зростання та реальних реформ у країні.  

Гройсман – це Азаров періоду Порошенка, консервативний прем'єр, який зумів стабілізувати ситуацію в економіці на тлі постійних провалів каденції Яценюка. Але він не зміг домогтися значного економічного зростання. На жаль, жодна із сьогоднішніх реформ не поліпшила становища. Після пенсійної реформи пенсіонери не стали набагато більше отримувати і раніше виходити на пенсію, після медичної –медицина не стала кращою та дешевшою. І так по кожній. По суті, ці реформи зводилися до зменшення державних витрат і затягування пасків, – говорить Руслан Ботник.

Година Х для прем'єра Володимира Гройсмана може настати після 14 квітня. Главі уряду потрібно буде відзвітувати перед народними депутатами про виконану за рік роботу. Після звіту нардепи або затвердять документ і дадуть «зелене світло» Гройсману на наступний прем'єрський рік, або виникне питання про некомпетентність уряду та подальшу відставку прем'єра.

Читайте також: Війна на Донбасі: в Україні назвали основні способи повернення окупованих територій (ФОТО)

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтесь на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.