Враховуючи думку громадськості,обласна рада запрошує всіх небайдужих долучитися до обговорення та внесення змін і доповнень до положення про обласнулітературну премію імені Євгена Маланюка.
Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на сайт обласної ради.
Пропозиції приймаються у письмовій формі до 28 лютого 2019 року наадресу обласної ради:oblrada@shtorm.com , або 25022, Кіровоградська обласнарада, пл.Героїв Майдану, 1, м. Кропивницький .
Положення про обласну літературну премію імені Євгена Маланюка
1. Загальні положення
- Обласналітературна премія імені Євгена Маланюка (далі - премія) засновується обласноюрадою.
- Преміяє творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори області за високохудожнітвори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу,спрямовані на утвердженняідеалів гуманізму та українську національну ідею, патріотизм високі духовні цінності, збагаченняісторичної спадщини народу, та становлення української державності.
- Премія встановлюється у трьох номінаціях: поезія(у тому числі драматичні твори і переклади); проза (утому числі драматичні твори і переклади); літературознавство та публіцистика.
- Грошова частина премії встановлюється в розмірі шести прожиткових мінімумів для працездатнихосіб у кожній номінації та виплачується за рахунок коштів обласного бюджету,передбачених на фінансування галузі “Культура”, головним розпорядником якої єдепартамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації.
- Премія є персональною.
- Премією нагороджуються літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території області.
- Премія присуджується автору один раз за життя. Премія може присуджуватись посмертно.
- Преміявручається щороку головою обласної ради або уповноваженою ним особою до 02 лютого, під час урочистих заходів із нагоди відзначення дня народження ЄвгенаМаланюка.
2. Порядок висунення кандидатур на здобуття премії
- На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремимикнигами чи в журналах, які вийшли друком протягом останніх трьох років, але непізніше як за три місяці до їх висунення на здобуття премії. Твір має бути написаний українською мовою.
- Суб'єктами висування творів на здобуття премії можуть виступати: департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації; обласні відділення національних творчих спілок; громадські організації; трудові колективи; навчальні заклади. Від імені творчих і громадських організацій, трудових колективів та навчальних закладів висування здійснюють їх президії, бюро, ради.
- Претенденти на висунення на отримання премії за номінаціями повинні мати особисті досягнення в розвитку галузі літератури протягом минулого календарного року.
- Організаційне забезпечення конкурсної комісії обласної літературної премії імені Євгена Маланюка (далі — конкурсна комісія) здійснює департамент культури, туризму такультурної спадщини облдержадміністрації.
- До конкурсної комісії премії подаються: клопотання щодо висування претендента на отримання Премії із зазначенням номінації; творча характеристика претендента на Премію з обґрунтуванням його особистого творчого внеску, виробничих, наукових та інших досягнень (завірена печаткою).
- Якщона здобуття премії висунуто члена конкурсної комісії, він протягом обговорення кандидатур та присудження премії не бере участь у роботі конкурсної комісії.
- Пропозиції на здобуття премії приймаються конкурсною комісією до 30 жовтня кожного поточного року.
3. Порядок роботи конкурсної комісії обласної літературної премії іменіЄвгена Маланюка
- Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття премії, їх конкурсний відбір і присудження премії здійснює конкурсна комісія, що є колегіальним органом.
- Персональний склад конкурсної комісії затверджується обласною радою на строк повноважень ради.Пропозиції до персонального складу конкурсної комісії надає департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації,попередньо узгодивши кандидатури з обласними творчити спілками. Складконкурсної комісії не може перевищувати 15 осіб. Свої обов’язки члени конкурсної комісії виконують на громадських засадах. Зміни доскладу конкурсної комісії вносяться розпорядженням голови обласної ради за поданням департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, але не більше2-х осіб на рік.
- Конкурсна комісія відповідно до покладених на неї завдань: розглядає клопотання щодо висунення кандидатур на отримання премії; узгоджує список кандидатур, висунутих на здобуття премії; здійснює голосування щодо визначення переможців у кожній номінації; організовує урочисте вручення премії.
- Головою конкурсної комісії є голова обласної ради. Заступник голови конкурсної комісії відповідає за організацію громадського обговорення творів або робіт,допущених до участі в конкурсі. Секретарем конкурсної комісії є працівник департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації. Секретар конкурсної комісії організовує прийом подань і матеріалів на здобуття Премії, готує письмовий висновок на ім’я голови конкурсної комісії щодо відповідності обсягу конкурсних матеріалів вимогам, наявність зауважень і пропозицій громадськості. Направляєна розгляд конкурсної комісії висновок разом із конкурсними матеріалами, письмовими зауваженнями та пропозиціями громадськості, що обов’язково враховується під час вирішення питання щодо присудження премії, а також веде протоколи засідань конкурсної комісії.
- Основною формою роботи конкурсної комісії є засідання. Засідання конкурсної комісії проводить голова або за дорученням голови конкурсної комісії його заступник.
- Засідання конкурсної комісії є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від його загального складу.
Читайте також: У Кропивницькому активісти влаштували протест на сесії міськради
Читайте також: У Кропивницькому нагородили юного легкоатлета й подарували смартфон
Читaйте нaс у Telegram тa Facebook. Підписуйтесь нa нaші стoрінки тa будьте в курсі oстaнніх нoвин.