Життя в умовах планових відключень електроенергії стало реальністю для українців. Кропивницький, як і всі інші міста, не став винятком. Аптеки та магазини під час відключення електрики вмикають генератори, намагаючись забезпечити безперебійну роботу. Ті, хто не може забезпечити себе альтернативними джерелами живлення, зі свого боку, змушені підлаштовуватися під графіки відключень, що не завжди просто. Журналістка Точки доступу поспілкувалася з жителями міста, щоб дізнатися, як вони пристосовуються до нових реалій.
Кропивничанка Людмила розповідає, що ставиться до відключень електрики з оптимізмом, завдяки підтримці сім’ї.
Є незручності, але все можна пережити, — каже вона.
Ще один місцевий житель Дмитро сприймає відключення електроенергії як буденність у порівнянні з війною.
Слава Богу, що в нас так. У людей є і гірше, — зазначає він.
Оля, вимушена переселенка з Херсонщини, розповідає, що перші блекаути давалися їй важко.
Зараз уже легше. Можу робити прості справи у темряві, — ділиться дівчина.
Проте нарікає на незручний сайт, де публікуються графіки відключень.
Її сестра, Олена, зазначає, що в порівнянні з іншими областями, ситуація у Кропивницькому досить непогана.
Я адаптувалася до відключень електрики, маю павербанк. Але мені зручніше було б, якби графік відключень опубліковували раз на тиждень, щоб можна було планувати свій розклад.
Богдан, програміст, підкреслює, що він вже забезпечив свою квартиру батареєю, яка живить світлом, але відключення електроенергії на роботі суттєво впливає на його професійну діяльність.
Робота стоїть. Немає світла — немає інтернету.
Тетяна, мама в декреті, розповідає, що відключення електроенергії є серйозним викликом для сімей із маленькими дітьми.
Хотілося б, щоб світло було завжди. Але ми призвичаїлися, — каже вона, додаючи, що придбання акумуляторів значно полегшило життя.
Рішення про введення графіків приймає НЕК "Укренерго", каже речниця ПрАТ "Кіровоградобленерго" Альона Данільченко.
Графіки застосовують до всіх споживачів крім об’єктів критичної інфраструктури. Ліміт енергоспоживання доводять до підприємства напередодні ввечері в оперативному порядку.
“Кіровоградобленерго” не має можливості впливати на величину ліміту електроспоживання. Він повністю залежить від поточної ситуації в енергосистемі. При входженні в ліміт графіки не застосовують, — зазначає пані Олена.
Графіки відключення поділяються на аварійні (ГАВ) та погодинні (ГПВ).
Аварійні вводять при аварійному дефіциті потужностей в енергосистемі. Також і через збої. Іншими словами — аварії. Однією з причин є планові ремонтні роботи, які розраховані на те, щоб в зимовий період не виникало аварій.
Погодинні графіки розподіляються на шість рівних черг.
Через погіршення ситуації в енергосистемі, «Кіровоградобленерго» за вказівкою «Укренерго» застосовують графіки погодинних відключень електроенергії до трьох або чотирьох черг. Тому графіки можуть змінюватися.
Для того, щоб дізнатися, дo якoї чеpги належить Ваша адpеса, потpібно:
Можуть бути і винятки: під час аварійних відключень може змінюватись черга. Це робиться для того, щоб під час аварії по можливості заживити всіх споживачів. Дізнатися, чи змінилася ваша черга, можна за тією ж схемою.
Читайте також: Спека не закінчиться: синоптики розповіли, якою буде погода у Кропивницькому та області наступного тижня