Масові отруєння собак: у Кропивницькому відкрили 5 кримінальних проваджень

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 27 червня 2018, 13:30

  • visibility 57 переглядів

Сьогодні, 27 червня, у міськраді відбулася нарада з питань розслідування правоохоронними органами справ масового отруєння тварин під головуванням міського голови Андрія Райковича.

На захід зібралися активісти-зоозахисники, представники нацполіції в місті, управління патрульної поліції, Держспоживслужби та ЗМІ.

За словами міського голови, наразі 10 оперуповноважених займаються розлідуванням убивств безпритульних тварин. Вже відкрили 5 кримінальних проваджень стосовно зафіксованих фактів масового отруєння собак.

Крім того, в місті створили  робочу групу для урегулювання ситуації, поліція постійно відстежує догхантерів.

Проводиться аналіз кожного акту. Проводимо обстеження територій. Також перевіряємо аптеки, які реалізують такі препарати, встановлюємо осіб, які закупляли їх, ніяким чином не порушуючи прав на конфіденційність громадян у рамках розслідування. Протягом останніх днів ми щодня проводимо такі перевірки, – відзвітував представник нацполіції.

Наразі виявлено, що ліки купували як мінімум у трьох аптечних пунктах, проте там відсутнє відеоспостереження. Тому продовжуються слідчі дії по встановленню осіб, які там обслуговувалися та придбали відповідні препарати.

Заступниця начальника управління патрульної поліції Кіровоградської області Марія Журавель розповіла, що вулиці міста посилено патрулюють та перевіряють всі помічені випадки підгодівлі тварин.

Ведеться дуже посилена робота із патрулювання вулиць міста, звертається особлива увага на людей, які годують тварин. Звертаємося до громадян, щоб не ображалися за зауваження та збір інформації про тих, кого помітили у підгодовуванні тварин. Патрульні повинні з'ясувати хто годує, чим, де взяв відповідні продукти і т.д., – зазначила поліцейська.

Крім того, Держспоживслужба в області направила на експертизи проби тіл загиблих тварин для з'ясування, чи не були вони хворі на сказ чи інші хвороби.

Слідчі дії тривають, а зоозахисники разом із представниками влади продовжують шукати компроміси та варіанти вирішення питання безпритульних тварин, щоб у подальшом запобігти таким випадкам.

Читайте також: Невідомі отруїли у Кропивницькому кількасот безпритульних собак (ВІДЕО)