З початку нинішнього року смертельне травмування отримали чотири працівники на підприємствах агропромислової галузі області. Дві трагедії сталися у квітні – в Маловисківському та Онуфріївському районах, по одній – у травні (Новоархангельський район) та липні (вдруге Маловисківський район).
Зокрема, 14 квітня у селі Краснопілка під час посіву сої за допомогою трактора, до якого була агретована причіпна сівалка, капюшон куртки однієї з працівниць, що знаходилась на сівалці під час руху, допомагаючи у проведенні роботи, затягнуло в обертаючу частину агрегату, внаслідок чого жінка отримала травми, від яких померла по дорозі до лікарні.
Причини трагедії – і технічна (заводом-виробником не передбачено влаштування захисного огородження привідного механізму висіваючого апарату, тобто, своєрідного захисного кожуха), і організаційна (не виконано вимоги інструкції з охорони праці).
Нещасний випадок, що стався 25 квітня в Онуфріївському районі, спричинив сам потерпілий, який мав би прибирати разом з іншими працівниками територію біля зерносушильних установок (так званих силосів – великих металевих ємностей), а він з власної волі вирішив заглянути в одну з них, аби подивитись, скільки там залишилось зерна. Через лазовий (технологічний) люк проник усередину, став на зерно, під яким була своєрідна повітряна подушка, і провалився вниз. Зверху його накрило великою товщею зерна. Чоловік помер від механічної асфіксії. Рятувальники намагались витягти його кілька годин і, врешті, вимушені були розрізати ємкість, аби дістати потерпілого.
Однією з причин трагедії названо недостатню надійність засобів виробництва. Тобто, згідно з правилами, які існують в Україні щодо зернозберігаючих підприємств, на лазових та оглядових люках металевих ємностей повинні бути решітки, які мають запираються на замок, аби туди самовільно ніхто не потрапив. У даному випадку їх не було. Разом з тим, вини підприємства, як такої, немає. Ці ємності закордонного виробництва (Туреччина) при ввезенні в Україну пройшли належну сертифікацію на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, що діють на території нашої держави, однак при цьому не було враховано зазначений вище аспект.
Інші смертельні випадки пов’язані з дорожньо-транспортною пригодою, що сталася на одному з полів агрофірми, та з недотримання правил охорони праці у тваринництві.
За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА
Головне сьогодні