Об'єднання церков в Україні: які наслідки матиме такий крок

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 27 квітня 2018, 19:15

  • visibility 334 перегляда

Петро Порошенко - третій Президент, який обіцяє створити єдину Українську помісну церкву. Він звернувся до Константинопольского патріарха й пообіцяв, що об’єднання церков відбудеться до святкування дня хрещення Київської Русі, яке традиційно відбувається 28 липня. Які наслідки матиме такий крок, з’ясовувала кореспондентка Точки доступу.

19 квітня народні обранці підтримали звернення Президента до Константинопольського патріархату про створення в країні єдиної помісної автокефальної церкви. У свою чергу представництва УПЦ КП і УАПЦ запевнили, що цього разу Україна, як ніколи близька до об’єднання церков.

Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак, очевидно, що супротивники не чекають, склавши руки, і будуть приймати всі засоби для того, щоб не допустити проголошення Томосу про автокефалію, - йдеться в повідомленні УПЦ КП.

Москва традиційно виступає проти об'єднання українських православних церков. Звернення Президента України й Верховної Ради до Вселенського патріарха в УПЦ МП пов’язали з передвиборною гонкою.

Владі, яка можливо хоче цю тему використати, щоб залишитися на другий термін, хотілося б нагадати наступне: ще ніхто в нашій країні на церковній темі не зміг цього зробити. Провали на цій темі були, а виграшів щось я не пам’ятаю, - написав на сторінці в Facebook заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич.

В експертних колах наголошують, що втручання влади в будь-які церковні питання заборонено Конституцією України та може мати доволі негативні наслідки як для міжнародного іміджу, так і для суспільства в цілому.

35 статтею Конституції заборонено будь-яке втручання держави в церковні справи. Більш того, це досить небезпечно - у нас йшов і так цей природний процес знаходження свого балансу між релігійними організаціями України. Втручання влади в останні роки призвело до величезної кількості конфліктів і силових протистоянь та дискредитації іміджу країни на міжнародній арені. Сьогодні церковні конфлікти в Україні є частиною звітів Ради Європи і ООН, - говорить політолог Руслан Бортник.

Нерішуче налаштовані й самі українці. Згідно до опитувань, проведени  Центром Разумкова, лише 26,9% з них вважають, що православним слід згуртуватися навколо УПЦ КП.

У свій час тему помісної церкви активно пропагував Віктор Ющенко, однак конкретних кроків в цьому напрямку йому зробити не вдалося. Український парламент вже вдруге з 2016 року голосує за звернення до Варфоломія, а перемовники від українських церков їздять до Туреччинни з 1990-х.

Читайте також: Вперше в історії: в Україні з’явиться незалежна від Москви автокефальна церква (ВІДЕО)