Отруєння Скрипаля або Фатальна помилка Володимира Путіна (ФОТО)

  • Сергій Копотієнко
  • watch_later 29 березня 2018, 10:00

  • visibility 1323 перегляда

Четверта каденція Володимира Путіна ознаменувалися найтотужнішим у пострадянському періоді міжнародним скандалом – Великобританія звинуватила РФ фактично у теракті, здійсненому на її території. В обгрунтуванні наголошується – «це перший випадок застосування хiмiчної збpої в Євpопі з часiв Дpугої свiтової вiйни» та «поpушeння забоpони, ввeдeної Конвeнцiєю по забоpонi хiмiчної збpої».

Зрозуміло, що Росія своєї вини не визнає – з початку березня, коли у Солсбері знайшли отруєних екс-російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочку Юлію, й офіційно, і ні було висунуто масу конспірологічних теорій. У замаху, крім, звичайно Росії, винні всі – сама Великобританія, Україна, щоб зіпсувати РФ міжнародний імідж, Швеція, Чехія, Австрія, Канада, і навіть теща отруєного екс-розвідника. Втім, те, як міжнародна спільнота відреагувала на цей інцидент (більше 20 країні, серед них – світові лідери, – вислали сукупно близько 200 російських дипломатів, – Ред.) свідчить про беззаперечність доказів, наданих Великобританією.

Читайте також: Від Донбасу до Китаю: Росія «обкатала» в Україні сценарій власного розвалу (ФОТО)

Міжнародні експерти наголошують – скоріш за все, Путін, віддаючи наказ про ліквідацію Скрипаля (а без його санкції не відбувається жодна подібна акція), розраховував на те, що РФ все зійде з рук так само, як це було у випадку з вбивством російського розвідника Олександра Литвиненка, отруєного полонієм у листопаді 2006 року. Втім, російський президент не врахував одного – людське життя в цивілізованих країнах є найбільшою цінністю, а легітимною буде лише та влада, яка забезпечить його недоторканість. У випадку з отруєнням Скрипаля англійцям дуже пощастило, що найбільше постраждав сам екс-шпигун та його донька – з моменту отруєння з ними контактували більше ста чоловік, і всі вони могли постраждати у більшій чи меншій мірі. Саме тому Великобританія та інші країни відреагували настільки жорстко – фактично теракт, здійснений на території суверенної держави (при тому, погодьтесь, не останньої в світі), ставить під сумнів спроможність її влади забезпечити безпеку своїх громадян. А в цьому випадку порушується суспільно-державний договір, який сягає своїм корінням первісного суспільства.

Сергій Скрипаль з донькою Юлією. Ще не отруєні

Втім, безпека власних громадян – це найменше, про що думають у Кремлі. Так склалося історично – у переважній більшості війн Росія перемагала завдяки необмеженому людському ресурсу, а вислів «бабы ещё нарожают» визначає військову доктрину російської держави починаючи із загарбницьких війн Петра І, і закінчуючи сучасністю. Для українців найбільш пам’ятною є кровожерність маршала Георгія Жукова, тактично-стратегічний «геній» якого полягав у тому, щоб завалити противника трупами власних солдат, і вже по ним іти в переможний наступ. В цьому плані найбільш показовою є Корсунь-Шевченківська операція. Під час неї, за свідченнями сучасників, у наступ кидали неозброєних чоловіків, мобілізованих на звільнених від нацистів територіях. В результаті цього геноциду загинуло й отримало поранення понад 80 тис. радянських військовослужбовців, переважно, звичайно, українців.

Читайте також: Вуха Путіна: у Кропивницькому затримали нападників на товариство угорської культури в Ужгороді (ФОТО)

Та що там Друга світова – сучасна історія Росії буквально ряснить кривавими плямами. Це і дві чеченські війни, і вибухи в Буйнакську, Москві та Волгодонську, організовані російськими спецслужбами, завдяки яким і була розв’язані друга з них та прийшов до влади Путін, і трагедії в Норд-ості та Беслані, де через непрофесіоналізм ФСБ загинули кількасот людей. Це й «іхтамнєти» на території українського Донбасу, від яких російська верхівка відмовляється на офіційному рівні – від них, крім безіменних могил та згорьованих родичів, яким під страхом покарання наказали мовчати, нічого не залишилося. Це й тисячі знищених мирних сирійців, на яких російські війська випробовують новітнє озброєння. Це, врешті-решт, трагедія в Кемеровому, де під час пожежі в торговельно-розважальному центрі через безалаберність персоналу та рятівників загинуло, за неофіційними даними, більше сотні людей, у переважній більшості дітей. Окремі містики вже провели паралелі з трагедією на Ходинці під час коронації Миколи ІІ – тоді у натовпі загинули 1379 осіб. Відомо, чим закінчив останній російський імператор.

Пожежа у Кемеровому

У світовій практиці висилання такої кількості дипломатів є останнім кроком перед оголошенням війни. Втім, навряд чи найближчим часом Захід піде на такий крок, хіба що у разі повторення теракту з масовими жертвами. Єдине що можна прогнозувати з найбільшою вірогідністю – подальша ізоляція Росії, перед якою легендарний «залізний занавіс» здаватиметься дитячою іграшкою. А якщо врахувати можливий арешт усіх закордонних активів оточення Путіна, то ситуація для кремлівських «сидільців» буде більш ніж патовою.

До речі, на висилку дипломатів уже відреагували російські торгові майданчики – згідно з відкритими даними, індекс московської біржі обвалився на рекордні з травня 2017 року 1,95 відсотка. В результаті акції компаній, що входять до індексу МБ, подешевшали одразу на 193 мільярди рублів. Тобто, через висилку кожного дипломата РФ утратила 23,4 мільйона доларів. Втім, можна з упевненістю прогнозувати, що це далеко не кінець, адже, як обіцяють світові лідери, санкції проти Росії будуть лише посилюватися.

Російські допломати залишають Лондон

Невідомо, скільки в такій ситуації «протягне» Путін, адже заручниками його поведінки стануть не лише найближче оточення, якому, врешті-решт, набридне занадто збитковий лідер, а також і мільйони простих росіян. Можливо, ми вже за кілька місяців станемо свідками ситуації, коли голод переможе ідеологію – важко вірити навіть найпотужнішій пропаганді, коли пухнуть твої власні діти. Окремі експерти прогнозують, що через постійне падіння рівня життя Росії загрожують потужні акції протесту, здатні перерости в громадянську війну, яка знищить Російську Федерацію як суб’єкт міжнародної політики. Принаймні, позавчорашній мітинг у Москві свідчить про те, що перший крок у цьому напрямку вже зроблено.  

Читайте також: «Путіна – у відставку!»: у Москві пройшла багатотисячна акція протесту (ВІДЕО)

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтесь на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.

Фото – з відкритих джерел у мережі Інтернет