Під загрозою техногенної катастрофи: на порозі зими Кропивницький може залишитись без теплопостачання (ФОТО)

  • Оксана Березовська
  • watch_later 30 листопада 2016, 10:55

  • visibility 901 перегляд

КП «Теплоенергетик» загрожують примусово обмежити газопостачання. Про це йшла мова на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 30 листопада.

Таку інформацію передає з місця події кореспондент Точки доступу.

Як зазначив заступник міського голови Олександр Мосін, до КП "Теплоенергетик" надійшов лист-попередження від ВАТ "Кіровоградгаз" про те, що з 30 листопада на підприємстві буде обмежено газопостачання. З цього приводу і було проведено позачергове засідання комісії.

Заступник голови правління ВАТ "Кіровоградгаз" по обліку газу Андрій Петровський зазначив, що мова йде не про відключення, а про обмеження об'ємів постачання. Така ситуація, за його словами,  склалась через те, що КП "Теплоенергетик" вже близько року не укладає необхідних договорів з "Нафтогазом" України. Тому фактично теплопостачальне підприємство користувалось природним газом несанкціоновано.

За інформацією Андрія Петровського, за січень-квітень поточного року КП "Теплоенергетик" відібрав 3 млн. 362 тис. м³ газу та ще 1 млн. 572 тис. м³ – за жовтень. Весь цей об'єм, за словами посадовця, було спожито несанкціоновано.

Директор КП "Теплоенергетик" Тетяна Соколенко зазначає, що підприємство вже протягом року намагається врегулювати дане питання.

Наразі КП "Теплоенергетик" має підписані договори на постачання послуг для населення та бюджетних установ, які були підписані у січні поточного року.

Однак "Нафтогаз" не підписав договір на газопостачання для забезпечення виробничих потреб підприємства. У разі припинення постачання газу для цих потреб "Теплоенергетик" не зможе виробляти необхідну електроенергію і, як наслідок, забезпечувати теплопосточання.

Як зазначив Олександр Мосін, для укладання вказаного договору "Нафтогаз" вимагає погасити заборгованість підприємства. Для досягнення цієї мети міська рада планувала виділити кошти з міського бюджету, але за умови реструктуризації боргу. Звернення з таким проханням було надіслано до газопостачальника. Однак, за словами заступника міського голови, "Нафтогаз" вимагає повного погашення заборгованості, яка наразі становить 139 млн. 972 тис. грн.

Директор КП "Теплоенергетик" зазначила,  що для мирного врегулювання питання вона вже зверталась до профільного міністерства, Антимонопольного комітету та Прем'єр-міністра, але "Нафтогаз" вимагає повного погашення боргу. Зважаючи на це, підприємство подало позов до суду. Наразі ця справа знаходиться на розгляді у Вищому господарчому суді.

Крім того, Тетяна Соколенко розповіла, що розглянула інші варіанти виходу із ситуації – перехід на альтернативні види палива та інші котли, але наразі це технічно неможливо. Також були проведені перемовини з іншими постачальниками, які висловили готовність співпрацювати, але на умовах попередньої оплати. Для цього потрібно близько 10 млн. грн. Наразі у підприємства немає таких коштів.

Таким чином, єдиним вирішення проблеми є врегулювання питання укладання договору. Для цього, за словами Олександра Мосіна, він та керівництво КП "Теплоенергетик" завтра зустрінеться із заступником міністра профільного міністерства, щоб розробити шляхи вирішення ситуації та погашення заборгованості.

Наразі ж для нормального протікання опалювального сезону комісія постановила заборонити ВАТ "Кіровоградгаз" зменшувати об'єми постачання газу для КП "Теплоенергетик" і повідомити на урядову лінію про своє рішення. 

Нагадаємо, голова Кіровоградської ОДА вимагає «придивитись» до тих, хто займається опаленням.