Пора відпусток-2018: нові європейські маршрути та дорогий all inclusive (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 17 травня 2018, 19:20

  • visibility 226 переглядів

Введення безвізового режиму з Європою поступово змінює туристичні напрямки  відпочинку українців. Куди поїдуть наші громадяни, скільки заплатять за тури та чому зростає попит на вітчизняні курорти – у матеріалі Точки доступу.

#1

Безвізовий режим

Українці охоче користуються безвізовим режимом, обираючи для відпочинку європейські напрямки. Найбільшою популярністю у цьому році користується Іспанія, Греція, Італія та Туніс (який територіально до Європи не належить).

На третьому місці, після Туреччини та Єгипту, Іспанія. Українські оператори значно збільшили туди свою польотну програму. Вдвічі зросли продажі до Тунісу, далі йде Греція та Італія. Болгарія, яка займала раніше вищі позиції, в цьому році просіла через те, що ряд туристів їде туди самостійно і не користується послугами агентства. Далі йде Кіпр. І замикає рейтинг туристичних напрямків Чорногорія, – розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

Комерційний директор компанії «Tez Tour Ukraine» Аркадій Маслов пояснює попит на європейські курорти відсутністю в українців звички планувати свій відпочинок, адже  безвізовий режим дає можливість купити квиток в останній момент.

У нас немає такої культури планування відпочинку, як в ЄС. Європейці за 6-8 місяців знають, де і як вони будуть відпочивати. Тому на ринку України масово пропонуються гарячі тури. В цілому збільшення туристів за європейськими напрямками коливається в районі 10-15%, – говорить він.

У сегменті бюджетного європейського відпочинку лідерами залишаються Болгарія, Албанія та Чорногорія.

Якщо говорити про бюджетний сегмент, то це Болгарія – ціни там до 400 євро на дві особи з перельотом. Албанія трошки дорожча – близько 500 євро. За відпочинок в Чорногорії потрібно віддати 800 євро, – говорить голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

#2

Туреччина – у лідерах

Туреччина традиційно займає першу позицію на вітчизняному туристичному ринку. Експерти стверджують, що українців приваблює концепція "all inclusive", яка не передбачає додаткових витрат.

По-перше, країна знаходиться в 2-х годинах польоту, по-друге, вильоти здійснюються з усіх великих міст України, по-третє, українцям близька сама концепція «all inclusive». Туреччина – такий напрямок, за який ти платиш тут, а там витрати більше не передбачаються, – говорить директор туристичної компанії "Делюкс вояж" Максим Дереза.

Проте, цього року за відпочинок у Туреччині потрібно буде заплатити на 20-30% більше, ніж минулого.

У Туреччині буде підвищення цін на 20-30%. Причина – зростає попит з боку російського ринку. Для Туреччини це можливість відшкодувати втрати за 2015-2016 роки, коли туристи з Росії через об'єктивні причини не приїжджали, – говорить Аркадій Маслов.

Середній чек за системою "all inclusive" українцям обійдеться у $500-600 на двох у позакурортний час, а влітку ціна буде вдвічі вищою.

Наприклад, якщо летіти до Туреччини у травні або жовтні, тобто позакурортний час, то можна вкластися у $500-600  на двох, якщо влітку – то 1200-1500 мінімум. Все залежить від зірковості готелю, харчування та тривалості відпочинку, – говорить Олег Кулик.

#3

Українські реалії

Українці активно бронюють місця на вітчизняних курортах. Після анексії Криму туристи віддають перевагу Чорноморському узбережжю, Карпатам, Моршину та Трускавцю.

На сьогоднішній день популярність внутрішнього відпочинку дуже висока, і на найбільш відвідуваних напрямках вже є напруженість з розміщенням. Досить добре продається Чорноморське узбережжя, Карпати, то й же Моршин або Трускавець. Сьогодні і на  Чорноморському, і Азовському узбережжях вже складно знайти місця на літній сезон, – говорить Ігор Голубаха.

Середній рівень цін на пляжних напрямках у розпал сезону – 300-400  гривень за добу. Більш дешеві варіанти пропонують приватні підприємці, які здають власне житло.

Під час "гарячого" літнього сезону, якщо говорити про морські курорти, ціна складає 300-400 грн/день за номер. Проте слід пам'ятати, що цей ринок досить насичений приватним житлом і тими готелями, які працюють в тіні – там ціни будуть нижчими, – говорить експерт.

Поки українці обирають пасивний відпочинок, іноземцям радять поїхати до Львова. Місто лева потрапило до ТОП-12 місць світу за версією видання The Telegraph,  які обов’язково потрібно відвідати.

Читайте також: Мистецтво ощадливості: кропивничани розповіли, як контролюють свої доходи та витрати (ФОТО)