Закінчився картридж: відновлювати або купувати новий?

  • Сергій Копотієнко
  • watch_later 11 липня 2017, 16:00

  • visibility 15 переглядів

Заміна витратних матеріалів – необхідна процедура для будь-якої офісної техніки. Вона може здаватися звичною і простою, але має ряд особливостей, знати які може тільки фахівець.

Проте, багато хто вважає, що заправка картриджів може проводитися в домашніх умовах або в офісі, і звертатися в сервіс-центр немає причин. А ще простіше просто купити новий. Чи так це?

Насправді те, який з варіантів буде кращим, залежить від ситуації. Наприклад, заправляти повторно картриджі для струменевих принтерів не рекомендують. Виробник не передбачає такої можливості в більшості випадків. З іншого боку, купівля нового (а особливо оригінального) картриджа – процес дороговартісний. Для безлічі неоригінальних комплектуючих кілька циклів зарядки не позначиться на якості друку, але й чекати багато чого від такої продукції не варто. Компромісним рішенням може послужити установка системи безперервної подачі чорнила (СНПЧ), яка знизить витрати і не погіршить якість.

Крім того, виробники картриджів передбачили й електронний варіант «захисту» від заправки. Чіп, що знаходиться на пристрої, перешкоджає друку після певної кількості циклів, незалежно від фактичної наявності тонера в ємності. Природно, умільці можуть обійти і це рішення, в одних випадках перепрошити чіп, а в інших – просто замінивши його іншим (може бути в складі комплекту для заправки). Тут також зіграє роль те, чи використовується оригінальний картридж, чи його більш доступна сумісна версія від невідомого китайського виробника.

Самостійно подібні маніпуляції можна робити тільки на свій страх і ризик. Якщо ж якість і надійність роботи техніки ставиться на перше місце, звернення до сервіс-центру буде найкращим із варіантів. З київських компаній, які можуть допомогти при необхідності відновити або заправити картридж, можна порекомендувати «Регул-Техно», яка також надає послуги, пов'язані з ремонтом (наприклад, ремонт комп'ютерів на дому).

Нагадаємо, на Кіровоградщині облаштували унікальну комп'ютерну «педлабораторію».