У ВАТ "Кіровоградгаз" пояснили причини припинення газопостачання котелень Кропивницького

  • Оксана Березовська
  • watch_later 14 березня 2018, 13:30

  • visibility 460 переглядів

Як раніше інформувала Точка доступу, у Кропивницькому через відключення газу зупинено роботу кількох котелень. На місце одного з відключень – котельні по вулиці Башкірській – прибули представники ВАТ "Кіровоградгаз" та управління ЖКГ міської ради. 

Зараз ми знаходимося біля котельні по вулиці Башкірській, яку відключили від газопостачання. Вона забезпечує теплом 39 житлових будинків, 3 дитячих садочки та один медичний заклад. Підприємство ВАТ "Кіровоградгаз" проігнорувало та не виконало рішення комісії з надзвичайних ситуацій, яким заборонялося припинення розподілу природного газу на котельні для недопущення зупинок теплопостачання, – наголосив начальник управління ЖКГ Віктор Кухаренко. 

Також він зазначив, що рішення комісії діє на території міста й направлені на уникнення надзвичайних ситуацій, а тому мають виконуватися. Зважаючи на ігнорування посадовцями ВАТ "Кіровоградгазу" вказаного рішення, Віктор Кухаренко вважає припинення газопостачання неправомірним. Тому посадовець вже написав заяву до поліції щодо незаконних дій працівників газового підприємства, а також планує звернутися з відповідними заявами до суду, органів прокуратури та служби безпеки. 

У свою чергу, присутні на місці події представники ВАТ "Кіровоградгаз" зазначили, що діють в межах закону. 

Нами було припинено розподіл природного газу для підприємства ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" у зв'язку з наявною заборгованістю у розмірі 3 млн 118 тис грн. (за лютий – Ред.), – зазначила пані Волошина. 

Також вона додала, що співробітники ВАТ "Кіровоградгаз" здійснили всі необхідні дії, передбаченні законодавством: надіслали 6 березня лист-попередження на підприємство ДП "Кіровоградгаз" та повідомили органи самоврядування. Але, за словами представниці "Кіровоградгазу", жодних дій підприємством-боржником не було вжито. 

Як зазначила юрисконсульт ДП "Кіровоградтепло" Євгенія Соколовська, з моменту отримання листа їхнім підприємством було перераховано більше мільйона гривень. З рахунків підприємства щоденно списуються суми на розподільчі підприємства, у тому числі ВАТ "Кіровоградгаз". 

Лист про можливе відключення від газопостачання ми отримали 6 березня. У ньому зазначалося про існування заборгованості нашого підприємства перед ВАТ "Кіровоградгаз", – розповідає юристконсульт. – Того ж дня нами було відправлено гарантійний лист на ім'я керівника ВАТ "Кіровоградгаз", в якому пояснювалися юридичні норми та постанови, на основі яких ми працюємо та надавалися гарантії про погашення заборгованості у майбутньому. 

Пані Євгенія додала, що теплопостачальне підприємство наразі фізично не може повністю погасити заборгованість, адже ще не отримало від держави субсидій за надані у лютому послуги. Такі розрахунки здійснюються у 20-х числах кожного місяця, а тому станом на сьогодні, 14 березня, ДП "Кіровоградтепло" не отримало коштів, через що не може повністю сплатити наявний борг. 

В той же час, представники ВАТ "Кіровоградгаз" зазначили, що їхнє підприємство знаходиться у скрутному фінансовому становищі через значну заборгованість користувачів. Тому потребує термінових розрахунків для недопущення банкрутства. 

Далі оцінку діям та рішенням керівників газорозподільчого підприємства даватимуть правоохоронці. 

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтесь на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.