Сьогодні, 18 квітня, перед стінами Кіровоградської облдержадміністрації зібралось близько півсотні працівників Пантаївської школи-інтернату та жителів селища, щоб відстояти свій заклад.

Про це з місця подій повідомляє кореспондент Точки доступу.

Як розповідає заступник директора школи-інтернату Оксана Антонова, причиною акції став проект рішення, оприлюдненний на сайті обласної ради, яким зазначений заклад освіти передається з обласного балансу до комунальної власності міста, що, на думку пікетувальників, призведе до його закриття. 

Мітингувальники переконанні, що прийнявши школу-інтернат на баланс міста, олександрійська влада переведе в його примішення школу №16, а дітей-сиріт та тих, чиї родини вважаються малозабезпеченими, переведуть в інші інтернати області, через що заклад втратить свій статус. Наразі тут навчається 86 учнів. Серед них не лише діти-сироти, а й ті, що походять з малозабезпечених сімей. Фінансування йде у розрахунку на кожну дитину, що, на думку представників влади, не дає в повній мірі забезпечувати роботу школи-інтернату.

«Кількість дітей, яка є зараз – 86, і при розрахунку фінансування на кожну  дитину, а не на заклад, ви просто елементарно не зможете вижити в цій ситуації. Ви знаєте, ми плануємо там створити військовий ліцей, тим паче, ця ніша зараз не зайнята, гарантом діяльності цього ліцею є наша військова частина у місті Олександрія. Зараз вони готові надавати всю необхідну допомогу, оскільки потрібна чоловічі складова, а зараз в закладі працює переважно жіночий колектив. Все це дає можливість розвивати ваш заклад, і ми зацікавленні в тому, щоб залучити державні субвенції в розрахунку не на кожну дитину, а на заклад загалом. Тому що це інший штатний розпис, і кращі умови харчування», – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Як зазначила Оксана Антонова, обласне управління освіти створило такі умови, в яких заклад не може набирати більшу кількість дітей. Так як набір проводиться до 25 серпня, а бюджет затверджується у січні, заклад просто не має фінансової можливості взяти більшу кількість дітей, ніж це передбачено кошторисом. Крім того, мітингувальники наголошують, що не проти розширення закладу і прийняття до нього дітей ЗОШ №16 та з інших населених пунктів, однак наполягають на необхідності зберегти статус інтернату, щоб там могли навчатися діти-сироти.

В результаті спілкування з представниками влади було прийнято рішення провести збори колективу закладу, на якому розглянути можливість в подальшому розвивати заклад як військово-спортивний ліцей. За словами директора департаменту освіти Володимира Таборанського, за такого рішення управління готово всебічно підтримувати заклад.

"Якщо ви приймаєте рішення трудового колективу, отримуєте підтримку військової частини чи навіть обласного військового комісаріату, надаєте до управління дорожню карту, як ми будемо створювати цей ліцей, то з нашого боку буде всебічна підтримка. Але це треба планувати і робити вже зараз. Якщо будуть дотримані всі згадані умови, ми створимо обласний заклад військово-спортивного напрямку", – наголосив посадовець.

Тож, якщо колектив закладу прийме відповідне рішення до сесії обласної ради, яка відбудеться 20 травня, директор департаменту обіцяв донести позицію колективу до членів профільних комісій, щоб ті прийняли відповідні рішення і не передавали заклад до комунальної власності.


Головне сьогодні