Перейменування Кіровограда: як і коли спитають кіровоградців?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 25 червня 2015, 11:18

  • visibility 241 перегляд

У день виборів до місцевих рад ніякого опитування кіровоградців щодо майбутньої назви міста не буде. Такий висновок можна зробити після засідання координаційної групи депутатів міськради, яка займається підготовкою та проведенням громадських слухань з питань перейменування Кіровограда.

ЦВК надала чітке роз’яснення на запит міської ради, в якому зазначила, що одночасне проведення виборів та опитування є неможливим. По-перше, до повноважень членів виборчих комісій не входить організація будь-яких опитувань та, відповідно, підрахунок отриманих результатів.

По-друге, стороннім особам забороняється знаходитися на виборчих дільницях. Таким чином відразу відпадає резервний варіант, який розглядався в стінах міськради, з делегуванням до кожної дільниці по 3 особи, які відповідатимуть саме за видачу бюлетенів зі списком можливих назв міста та визначення назви-переможця.

Проте, попри позицію ЦВК, у Кіровограді таки готуються до масштабного вивчення думки жителів міста. Одним із ймовірних виходів є проведення опитування за тиждень-два до місцевих виборів або вже після них.

- Зараз це розглядається як запасний варіант, але, швидше всього, він стане основним. Нам треба шукати альтернативну дату, щоб не підставити під сумнів юридичну чистоту виборчого процесу в Кіровограді, - зазначив депутат міськради, член координаційної групи з питань підготовки та проведенням громадських слухань та громадського опитування Павло Топчій.

Найбільшою проблемою при проведенні опитування поза виборами може стати явка кіровоградців на дільниці. Враховуючи досвід попередніх політичних голосувань, вона й так традиційно не дуже висока. Чи прийде хоча б трохи більше половини жителів міста, щоб обрати нову назву для Кіровограда, питання відкрите.

Через це члени координаційної ради з питань проведення громадського опитування, поки не визначились, як діяти далі. Зараз вони чекають на відповідь парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Можливо, там скажуть, коли і як краще опитати кіровоградців.

У скільки обійдеться міському бюджету організація та проведення опитування жителів щодо майбутньої назви Кіровограда, у міськраді поки не знають. Але запевняють: проблем з фінансуванням не буде. Поки що, за дуже приблизними підрахунками, йдеться про суму в 200 тисяч гривень.

Перед самим опитуванням, орієнтовно наприкінці серпня, міськрада готує громадські слухання з приводу перейменування. За їх підсумками, очевидно, визначиться список назв на вибір, які потім внесуть до бюлетеня.