Що відбувається з каналом «Кіровоград»?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 5 лютого 2015, 16:36

  • visibility 730 переглядів

Канал «Кіровоград» віднедавна став менш доступним для перегляду. Причина – брак грошей. Держава суттєво урізала фінансування, через що телевізійники вимушено вимкнули аналогове мовлення на деяких територіях Кіровоградщини та взагалі скоротили свою появу в ефірі до кількох годин на добу. Про причини та наслідки таких змін детальніше розповів генеральний директор КОДТРК Вадим Мурований.

- Коли і скільки тепер можна дивитися канал «Кіровоград»?

- У нас залишилося 4,5 години ефіру на область і 6 годин – на місто Кіровоград. Тобто, жителі районів більше не зможуть дивитися «Ранкову каву». На область вмикатиметься лише вечірній ефірний блок з 18.00 до 22.32. І все, більше держава на розповсюдження нашого сигналу коштів не дала. У порівняні з минулим роком нам вдвічі урізали фінансування, при тому, що концерн РРТ, який забезпечує ретрансляцію сигналу, збільшив вартість своїх послуг.

- Що бачитимуть глядачі на екрані поза вечірнім блоком?

- Нічого, «сніг». Ми довго радилися і вирішили припинити трансляцію аналогового мовлення на тих територіях, де канал «Кіровоград» транслюється і в цифровому форматі. Таким чином ми вимкнули аналог в Олександрії, Устинівці, Новомиргороді та Новоукраїнці. Тепер мешканці цих міст, які користуються старими антенами, нас уже взагалі не можуть дивитися, навіть увечері. Треба тільки мати цифрові приставки Т2. Нам обіцяють, що начебто в лютому переглядатимуть бюджет, щоб якось виправити ситуацію, але чи буде це, ще невідомо.

- Чи буде закриття якихось власних програм через скорочення годин мовлення?

- Програми власного виробництва нікуди не дінуться. На штатній чисельності працівників ця ситуація теж не відобразиться. Згідно умов ліцензії, ми якраз і мали виробляти мінімум 4 години телепродукту на добу, хоча ми здатні виробити і більше. Однак відтепер не буде денних повторів кількох наших програм. Вже, наприклад, зникли з повтору ток-шоу «МИ», «Радіомайдан». Зовсім не буде фільмів та мультфільмів. Це не дуже добре, бо багато людей, в тому числі моїх знайомих, звикли дивитися програми в повторі зранку, бо ввечері працюють допізна і не завжди мають змогу переглянути їх в прямому ефірі.

- Чим пояснюється те, що відбувається навколо обласних державних ТРК?

- Нас спочатку хотіли дуже швидко зробити суспільними. Однак майже всі державні телерадіокомпанії були проти переходу на формат суспільного мовлення в тому вигляді, який пропонувався. Я, наприклад, вважаю, що державі в умовах інформаційної війни зовсім недоцільно віддавати власну зброю. Можливо через кілька років, коли корупція буде переможена, тоді це стане актуальним, і перехід до суспільного мовлення відбудеться прозоро. Зараз же використовуються не зовсім зрозумілі схеми. Тобто, абсолютно не зрозуміло, куди і кому піде величезне майно, яким володіють обласні державні телерадіокомпанії, або кошти, виручені за нього. Хтось, можливо, таким чином хоче прибрати до рук потужну матеріально-технічну базу ОДТРК. Фактично, це дуже схоже на планомірне знищення. Якщо телекомпанія мовить всього 4 години 32 хвилини на добу, то глядачі, коли переключатимуть канали і бачитимуть постійно «сніг» на екрані, просто приберуть цей канал з кнопки пульту.

- Кому і навіщо це потрібно?

- Всі дії стосовно створення суспільного мовлення, як на мене, це просто реверанс перед Європейським Союзом. Фактично створюється імітація дій, бо зробити реформу телебачення на папері в сто разів легше, ніж провести реальне реформування прокуратури чи суду, наприклад. У нас є чимало каналів на різні смаки, і чому саме зараз державні телекомпанії мають стати суспільними мені незрозуміло. Просто є невелика група «реформаторів», які хочуть навішати собі орденів на груди. І ще я не вірю в абсолютну безкорисність того, що відбувається.