Як воїни добра за бійців б’ються

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 16 січня 2015, 15:15

  • visibility 283 перегляда

Воїни добра – так вже давно називають волонтерів, які допомагають українській армії, переселенцям, бійцям. Й це, волонтерське, військо настільке завзяте, енергійне та потужне, що готове битися за кожного солдата, як на справжній війні.

На початку січня уФейсбук на сторінці кіровоградської волонтерки Наталії Салімової з’явилось повідомлення, яке миттєво передрукували місцеві інформаційні сайти:

Внимание! Обращаюсь ко всем неравнодушным! С нашим товарищем случилось горе. Дмитрий Слюта защищал наш покой, оберегал нашу Родину, но случилась беда. 3 января Дмитрий был тяжело ранен в зоне АТО. Задето легкое. Сейчас Дима борется со смертью в Днепропетровском госпитале, нужна операция и не одна. У Димы есть только мама и сестра. Не будем равнодушными и поможем нашему защитнику!

Средства нужно перечислять на банковскую карту сестры Димы Приват Банк 4149 4978 1350 2459 Груба Елена Сергеевна.

Згодом – ще одне повідомлення з того ж джерела:

...відвідала Дніпропетровську обласну лікарню ім. Мечникова...нашого земляка, нашого Героя....Слюту Дмитра, якого було тяжко поранено 3 січня...перемир’я....7.62 в груди...

Дуже вдячна медперсоналу, завідувачу реанімації...Дніпропетровським Волонтерам...нашим кіровоградцям...

Друзі, є необхідність в плазмі крові...Всі бажаючі допомогти, врятувати життя одному з наших Ангелів - охоронців, телефонуйте 095 132 97 99 24 години на добу!!!!

Майже миттєво до кіровоградськиї ресурсів приєдналися дніпропетровські: мовляв, хлопцю дуже потрібна плазма крові, коштів на яку в родини немає…

***

Слюта

Точка доступу вирішила розібратись, чи отримує боєць необхідну допомогу та чи є кошти на його лікування.

Як виявилось, важкопоранений 3 січня в зоні АТО боєць 28-ї бригади Дмитро Слюта зараз знаходиться в реанімації лікарні ім. Мечнікова(Дніпропетровськ) та отримує необхідну та повну допомогу від медиків лікарні, а також волонтерів та меценатів.

"До Дмитра прикуто дуже багато уваги, - розповіла керівник штабу допомоги пораненим "Дніпро" Дніпропетровського регіону Інесса Шевченко. - Власне, як і до кожного з 850 поранених бійців, які вже встигли пройти лікування в лікарні імені Мечнікова. Тут з пацієнтами працюють найкращі спеціалісти, бійці забезпечені усіма видами допомоги - від лікарської, фармацевтичної, до психологічної". На підтвердження цієї інформації Інесса Шевченко назвала цифру, яку волонтери штабу змогли залучити та освоїти на потреби пацієнтів лікарні з АТО - це близько 30 мільйонів гривень.

Опікуються кіровоградським бійцем й волонтери компанії "Велта" (Дніпропетровськ-Кіровоград), яка постійно допомагає українським військовим. У компанії підтвердили (з достовірним посиланням на керівництво медичного закладу та лікарів, які патронують Дмитра Слюту): всі потреби на підтримку бійця забезпечуються стовідсотково. У тому числі - й відповідно списку лікувальних потреб кіровоградського пацієнта, цим теж опікується компанія. А його стан - наразі важкий, але стабільний - постійно моніториться, волонтери "Велти" підтримують постійний зв'язок з лікарями Дмитра та оперативно передають необхідні кошти на лікування, проведення діалізу тощо.

У свою чергу рідні хлопця  почали опікуватися майбутньою реабілітацією свого бійця. Кошти збирають вже зараз, адже скільки буде коштувати відновлення хлопця, зараз сказати не може ніхто. Як розповіла мама Дмитра Валентина Миколаївна, він зараз на штучному диханні, одна легеня взагалі не працює. Тож родина (мама, сестра, бабуся, яка теж потребує догляду) просить небайдужих допомогти їхньому бійцю після лікування повернутися до повноцінного життя.Реквізити для допомоги: Україна, «Приватбанк», карта № 4149 4978 1350 2459, Груба Олена Сергіївна (сестра Дмитра Слюти).

До речі, як повідомив один з волонтерів «Велти», Андрій Горбань, компанія запропонує Валентині Миколаївні тимчасове житло, щоб вона, пенсіонерка, не їздила кожного разу до свого героя з сусідньої області.

За його словами, кіровоградські волонтери одразу після того, як дізналися, де знаходиться боєць Слюта, вийшли на зв’язок з лікарнею Мечнікова та запропонували допомогу. Та оскільки у медзакладі, знову нагадаємо, діє ледь не найкращий та найпотужніший волонтерський центр, кіровоградцям порадили не хвилюватися. Навпаки, як твердить його кіровоградська колега Наталія Салімова, небайдужі дніпропетровці буквально обірвали її телефон з пропозиціями допомоги… «Величезне дякую лікарям та медичному персоналу лікарні!!! Завдяки налагодженій взаємодії всіх підрозділів лікарні та пункту переливання крові, у Дімки є шанси на майбутнє...Наразі наш герой забезпечений всім необхідним, починаючи від ліків, крові, закінчуючи належним медичним доглядом....

Величезне дякую волонтерам м. Дніпропетровська та жителям міста, які не розділяють хворих на своїх та чужих, які дійсно на ділі доводять, що Україна Єдина».