11 областей вже затвердили перспективні плани об'єднання громад

  • watch_later 22 червня 2015, 16:37

  • visibility 50 переглядів

Голова Верховної Ради, глава Конституційної комісії Володимир Гройсман констатує, що 9 обласних рад і 2 військово-цивільні адміністрації затвердили перспективні плани об'єднання громад.

"Сьогодні цей процес (реформа управління територіями - ІФ) стартував. Вже дев'ять областей - Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька, Херсонська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Чернігівська та Рівненська - прийняли перспективні плани формування самодостатніх громад на сесіях облрад, а ще дві - Луганська і Донецька - затвердили плани рішенням військово-цивільних адміністрацій ", - пише спікер парламенту у статті" Навіщо нам децентралізація? ", опублікованій в понеділок в інтернет-виданні" Українська правда ".

Разом з тим В.Гройсман зазначив, що ці плани не зобов'язують громади об'єднуватися, вони лише визначають можливі рамки такого об'єднання.

"Принципово важливо, щоб у процесі об'єднання не виникли" мертві зони ", коли слабкі громади залишаться нікому не потрібними. Саме тому в законі України" Про добровільне об'єднання територіальних громад "передбачено наявність такого плану на обласному рівні як необхідна умова", - додав він .

При цьому спікер парламенту підкреслив, що рішення, чи йти далі по шляху об'єднання або вичікувати - це "справа самих громад".

У той же, за інформацією прес-служби Верховної Ради, В.Гройсман в понеділок на зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування в Одесі підкреслив, що об'єднання громад має проходити без тиску.