Дітям в Україні виготовлятимуть закордонні паспорти з народження

  • watch_later 24 лютого 2015, 21:39

  • visibility 24 перегляда

З 1 квітня 2015 року закордонний паспорт буде єдиним чинним документом, дійсним для перетину кордону для дітей.

Про це сьогодні, 24 лютого, розповіла речниця Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Світлана Хитрова, інформує «zaxid.net».

Таким чином буде відмінено внесення даних дитини до паспорту та проїзний документ для виїзду дитини за кордон, наголосила Хитрова. Ці документи можна використовувати лише до 1 квітня 2015 року.

За словами Хитрової, ця практика є світовою і цілком виправданою. Закордонний паспорт для дитини діятиме чотири роки. З 16-ти років видаватиметься повноцінний закордонний паспорт, термін дії якого становитиме 10 років.

Паспорт виготовлятиметься у формі книжечки, яка складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних, а правий форзац паспорта міститиме безконтактний електронний носій.

Для виготовлення закордонного паспорта для дитини будуть потрібні такі документи:

свідоцтво про народження;

2 фотографії 3,5 на 4,5 см;

фото 10 на 15 см. для сканування зображення;

ідентифікаційний код;

квитанції про сплату вартості послуг та вартості бланка паспорта.

Державне мито у розмірі 170 грн (або ж 340 грн. у разі оперативного виготовлення) при виготовленні закордонного паспорта для дітей не стягуватиметься.

Відтак, вартість закордонного дитячого паспорта становитиме 348 грн 15 коп  - в разі нетермінового виготовлення.

До 14 років до дитячого закордонного паспорта не вноситимуть відбитки пальців та електронний підпис. Із 14 років біометричні дані зможуть вноситись на електронний носій з дозволу батьків.