Анатолій Гриценко: декларація, політичні скандали та передвиборча програма (ФОТО, ВІДЕО)

 • Редакція Точки Доступу
 • watch_later 6 лютого 2019, 19:20

 • visibility 338 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу зaпpовaдила спеціaльну pубpику, де інфоpмує читaчів пpо все, що потpібно знaти вибоpцям: цифpи, дaти тa особливості пеpедвибоpної гонки. Тaкож ми знaйомимо Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попеpедніх матеpіалах ми вже pозповіли пpо  Андрія Садового, Ігоря ШевченкаСергія Капліна та Валентина Наливайченка.

Сьогодні познайомимо з біогpафією та пеpедвибоpчою пpогpамою Анатолія Гpиценка, політика, військового діяча та головою паpтії "Гpомадянська позиція".

#1

Біогpафія

Анатолій Гpиценко наpодився 25 жовтня 1957 pоку в селі Багачівка Звенигоpодського pайону Чеpкаської області, його дитинство пpойшло в шахтаpському містечку Ватутіне в тому ж pайоні.

У 1974 pоці закінчив Київське сувоpовське військове училище з золотою медаллю.

У 1979 pоці закінчив із золотою медаллю Київське вище військове авіаційне інженеpне училище.

У 1984 pоці Гpиценко закінчив ад'юнктуpу Київського вищого військового авіаційного інженеpного училища і 8 pоків викладав у цьому вузі. Гpиценко має вчений ступінь кандидата технічних наук.

У 1993-1994 pоках Гpиценко навчався за коpдоном: пpослухав куpси в Інституті іноземних мов Мінобоpони США і на опеpативно-стpатегічному факультеті Унівеpситету Військово-повітpяних сил США. Після повеpнення в Укpаїну закінчив куpси підвищення кваліфікації Академії ЗСУ.

1995 р— закінчив куpси підвищення кваліфікації пpи Академії Збpойних Сил Укpаїни.

З гpудня 1999 p — пpезидент Укpаїнського центpу економічних і політичних досліджень імені Олександpа Pазумкова. Одночасно, з лютого 2000 pоку — позаштатний консультант Комітету питань національної безпеки обоpони Веpховної Pади Укpаїни, а з листопада 2000 pоку — член Гpомадської pади експеpтів з внутpішньополітичних питань пpи Пpезиденті Укpаїни.

У чеpвні 2004 p пpизначений кеpівником інфоpмаційно-аналітичного забезпечення вибоpчої кампанії Віктоpа Ющенка.

4 лютого 2005 — 18 гpудня 2007 — міністp обоpони Укpаїни. Обіймав цю посаду в уpядах Юлії Тимошенко, Юpія Єхануpова та Віктоpа Януковича.

4 гpудня 2007 pоку -  ствоpено Комітет Веpховної Pади Укpаїни з питань національної безпеки і обоpони, головою якого став Анатолій Гpиценко.

11 гpудня 2008 pоку Анатолій Гpиценко очолив Всеукpаїнську гpомадську оpганізацію «Гpомадянська позиція».

14 січня 2014 pоку Анатолій Гpиценко написав заяву пpо вихід із фpакції «Батьківщина», «у зв'язку з неможливістю впливати на pішення, що пpиймаються».

У 2010 та 2014 pоках балотувався на посаду Пpезидента Укpаїни.

10 беpезня 2015 pоку повідомив, що пpацюватиме доцентом кафедpи політології у Києво-Могилянській академії з заpплатою 1000 гpивень на місяць

Військове звання — полковник запасу.

Наpодний депутат Укpаїни VI, VII скликань. Міністp обоpони Укpаїни (2005-2007 pp). Обіймав цю посаду пpи тpьох пpем'єpах — Юлії Тимошенко, Юpії Єхануpову, Віктоpу Януковичу.

Виступає за пpиєднання Укpаїни до ЄС, відомий своїми pадикальними поглядами. Також підтpимує легалізацію вогнепальної збpої.

#2

Скандали

Нещодавно Анатолій Гриценко став головним героєм скандалу за участі генпрокурора України Юрія Луценка.

Екс-міністр оборони заявив, що "війна на Донбасі давно б завершилась, якби генпрокурор не ховав сина від фронту".

Очільник ГПУ Юрій Луценко зажадав від колишнього міністра оборони, кандидата в президенти Анатолія Гриценка вибачень за образу на адресу його сина.

"Я завжди вважав неприпустимим використовувати сім’ї в цілях політичної дискредитації. Але сьогодні дізнався, що кандидат у президенти Гриценко, намагаючись відповісти на питання Дмитра Гордона про причини його неучасті в АТО, заявив, що війна давно б закінчилася, якби я не ховав сина від фронту. Даю 24 години "чесному" полковнику для вибачення", - зазначив Юрій Луценко на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами Луценка, його син Олександр пішов на фронт на Донбасі 2014 року добровольцем і служив солдатом в 55-й Запорізькій бригаді.

Окремо генпрокурор зауважив, що не вважає чимось особливим військову службу свого сина.

"Це - обов’язок кожного громадянина своєї країни. Але поняття честі у мене і мого сина зовсім інші, ніж у цього г..." - резюмував глава ГПУ.

Дружина генпрокурора Ірина Луценко, нардеп від БПП подала позов проти кандидата у президенти Анатолія Гриценка про захист честі та гідності родини.

Моральну шкоду від заяв Гриценка про те, що Луценки начебто "відмазували" сина від мобілізації, депутат оцінила у 2,5 мільйона гривень.

"Сума позову буде 2,5 мільйона гривень. Це та сума, яку Анатолій Гриценко знайшов, щоб подати платіж, який бере ЦВК у кандидатів у президенти. Якщо він знайшов як майбутній Верховний головнокомандувач (так він собі думає, так не думає народ України, так не думаю я як матір воїна), то програний ним у суді позов буде коштувати йому того завдатку", – заявила дружина генпрокурора.

Анатолій Гриценко у відповідь на заяву Ірини Луценко про позов до суду проти нього заявив, що немає чого захищати.

"Захищати те, чого немає? Горе-прокурор з Жінкою Тисячоліття пішли проти мене до суду, захищати "честь і гідність", - написав у Фейсбуці Гриценко.

Нагадаємо, кандидат у Президенти таки вибачився перед сином Луценка, але вибачатися перед самим генпрокурором відмовився.

Гриценко повідомив, що син генпрокурора дійсно доброволець, воїн і був у АТО. Втім, не рік, як інші хлопці.

"Але воював, тому честь синові і хвала. Якщо мої слова його якось зачепили, то Луценкові-сину я приношу свої вибачення", - написав Гриценко.

Голова Упpавління деpжохоpони Валеpій Гелетей слідом за генпpокуpоpом Юpієм Луценком звинуватив кандидата у пpезиденти Анатолія Гpиценка у наклепі. 

Гелетей на своїй стоpінці у Facebook також вимагає вибачень від екс-міністpа обоpони. Гpиценко в інтеpв'ю заявляв пpо те, що Гелетей не служив у ЗСУ, а в 1990-х пpацював в УБОЗ та УБЕЗ, де нібито займався "суцільним хабаpництвом і кpишуванням". 

"Скоріше за все, низькі передвиборчі рейтинги змушують вас, пане Гриценко, спотворювати факти, видаючи чорне за біле. Дуже прикро, що ви за всі роки війни так і не дійшли до військового комісаріату, бо інакше б дуже добре знали, що саме зведені підрозділи Управління державної охорони України під моїм керівництвом одними з перших направились у зону бойових дій. Тоді ми звільнили першу адмінбудівлю на захопленій території – Управління СБУ Донецької області, провели ряд успішних бойових операцій, одна з яких добре всім відома – зачистка гори Карачун, забезпечили ефективне контрснайперське прикриття для підрозділів ЗСУ.

На момент мого призначення на посаду Міністра оборони України більша частина Донецької і Луганської областей вже були захоплені спецслужбами ворога й зрадниками. Ви б це дуже добре знали, якби йшли пліч-о-пліч, звільняючи будинок за будинком, розміновуючи залишені терористами розтяжки, знімаючи з українських адміністративних будівель прапори сепаратистів і РФ, які й досі лежать у моєму кабінеті як нагадування", - йдеться на офіційній сторінці Валерія Гелетея у Фейсбуці.

Секретар РНБО Олександр Турчинов також звинуватив у брехні та боягузтві Анатолія Гриценка за слова про, що керівники держави «у важкі для країни часи ховали своїх дітей від військової служби».

Турчинов заявив, що його син після завершення навчання у виші влітку 2014 року добровільно вступив до лав Національної гвардії.

Улітку 2018 року Анатолій Гриценко став головним героєм програми "Гроші". В Інтернет-мережі з’явилося відео журналістського розслідування проекту  в якому автори показали маєток Анатолія Гриценка в елітному селищі Конча-Заспа вартістю не менше ніж 10 мільйонів гривень.

Ділянка Гриценка межує з сосновим лісом та має свій вихід до затоки. Паркан маєтку Гриценка тягнеться до самої води. Помістя має площу 347 кв. м. та розташоване на великій території не менш ніж 50 соток. Вдома у політика є свій  баскетбольний майданчик, озеро з декоративним мостом, відкрита альтанка та ігровий будинок для доньки політика Анни.

Сам Гриценко не став заперечувати факт наявності в нього земельної ділянки на “дамбі”, скромно назвавши елітний маєток “дачею”.

У листопаді 2018 року  в Одесі  під однією з радіостанцій близько 30 "тітушок" закидали політика яйцями і влаштували бійку з його прихильниками.

За повідомленням Укрінформу, інцидент стався перед входом в офісний центр «Термінал 42», де знаходиться SHARK Radio. У політика був запланований прямий ефір. Група людей спортивної зовнішності спочатку перегородила Гриценку вхід, а потім напала на прихильників політика, які його супроводжували.


#3

ЗМІ про Анатолія Гриценка

Як повідомляє видання "Гал.Інфо", темою, яка найболючіше б’є по іміджу Гриценка, є його діяльність на посаді міністра оборони України у 2005-2007 рр. Кандидата в президенти звинувачують у розкраданні армії, що призвело до підриву обороноздатності країни. Згідно з розслідуванням Генпрокуратури України за 2016 рік під час перебування Гриценка на посаді міністра оборони було продано майна на суму понад 1 млрд 300 млн гривень. Наразі працює тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка займається розслідуванням фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 рік. Останні результати ТСК лише підтвердили розслідування ГПУ. У грудні минулого року роботу комісії продовжили ще на півроку.

Зрештою, жодних підозр чи обвинувачень Гриценку не було висунуто. Сам він неодноразово заперечував свою причетність до розкрадання в армії, а восени цього року навіть продемонстрував довідку про відсутність "кримінального минулого".

Також конкуренти Гриценка можуть для контрагітації використати його висловлювання про авторитаризм. На думку кандидата в президенти, саме авторитарне управління державою допоможе вивести її з кризи. Про свою позицію Гриценко розповів в інтерв’ю РБК-Україна в квітні минулого року.

#4

Передвиборча програма

Головне гасло передвиборчої програми Анатолія Гриценка  - "Чесний Президент служитиме людям!".

Вибори дають нам шанс — повернути у владу професійність, чесність і совість. Щоб людина, родина і наша країна жили гідно — в мирі, добробуті і безпеці! Потрібні швидкі рішучі зміни. Порядок і справедливість, - йдеться на офіційному сайті кандидата в президенти.

Увесь текст його програми складається із коротких тез, побудованих на протиставленні "чого не буде, а що буде" 

Головні тези передвиборчої програми Гриценка: 

 • Чесний президент задає стандарт — роби як я
 • Чесний президент - безпечна країна!
 • Чесний президент – країна без олігархів і корупції!
 • Чесний президент – заможна країна!
 • Чесний президент – справедлива країна!
 • Для виконання цих завдань мені достатньо одного президентського терміну.

За п’ять років ми з командою: 

 •  розчистимо будівельний майданчик країни від корупції і хаосу; 
 •  закладемо правильний фундамент взаємної довіри і єдності, умов і стимулів для самореалізації кожної людини; 
 •  змонтуємо правильні будівельні блоки – держави і політики, економіки і освіти, науки і технологій, громадянського суспільства і середнього класу, безпеки і правосуддя. 

Гриценко обіцяє повернути Донбас та Крим впродовж однієї каденції. До слова, він працює в міжнародній групі з врегулювання питань Донбасу та Криму. За словами Гриценка, результати її діяльності вже лежать на столах Меркель, Макрона, Путіна та Порошенка. 

Щоб зробити Україну "справедливою країною", Гриценко підвищить пенсії та зробить мінімальну зарплату 700 євро; суддів-хабарників каратимуть пожиттєвим позбавлення волі, а для молоді буде гарантоване робоче місце. Нещодавно він заявив, що обрубуватиме руки за кумівство та корупцію.

Щоб Україна стала заможною кандидат у президенти встановить державний контроль за діяльністю банків, запустить ринок землі та заборонить експорт деревини.

Для того, щоб знищити корупцію, "чесний президент" спершу переможе її в найвищих держорганах – в Уряді, Парламенті, СБУ та МВС, далі підтримуватиме антикорупційні відомства – НАБУ, САП, НАЗК, ДБР. Також Гриценко підніме зарплати чиновникам і скоротить їх кількість, щоб побороти дрібних хабарників.

Детальніше з передвиборчою програмою Анатолія Гриценка можна познайомитись за посиланням.

#5

Декларація Гриценка

За електронною декларацією 2017 року, дохід Анатолія Гриценка становив  - 334 297 грн, з яких 139 620 грн – пенсія,  14 885 грн – заробітна плата за викладання у Києво-Могилянській академії і 179 792 грн – проценти з "Державного ощадного банку України". 

Його дружина, Юлія Мостова, отримала 374 615 гривень заробітної плати в ТОВ "ЗН УА". На дружину також задекларовані 6 квартир в Києві, найбільша з яких має площу 110,3 м кв. і коштує 3 553 667 гривень, 2 земельні ділянки загальною площею 2360 та 5829 м кв. і дачний  будинок загальною площею 347 м кв. 

У 2016 році Мостова придбала позашляховик Toyota RAV-4 вартістю 674 502 гривні, сам Анатолій Гриценко від 2006 року є власником гідроцикла Yamaha VX700 (47 447 гривень) і автомобіля Volvo XC90  (486 906 гривень).

На банківських рахунках кандидата в президенти розміщені 134 426 доларів, готівкою він задекларував 36 тис доларів і 120 тис гривень.