Асоціація міст України закликає ЦВК призначити перші вибори в новостворених ОТГ

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 16 серпня 2018, 17:20

  • visibility 19 переглядів

Майже 100 новостворених ОТГ України, де проживає майже мільйон громадян, можуть не дочекатися призначення перших та додаткових виборів у поточному році.

Справа в тім, що 9 серпня ЦВК прийняла рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, можливості призначення в установленому законом порядку Центральною виборчою комісією перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, а також, за необхідності, внесення відповідних змін до законодавчих актів з метою усунення правових колізій та неузгодженостей. Таке рішення дає ЦВК можливість не приймати рішення щодо проведення в жовтні місцевих виборів.

На практиці це рішення унеможливлює проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах та створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ.

Асоціація міст України звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.

Нині Кіровоградська ОДА направила клопотання про призначення перших виборів у Попельнастій ОТГ (Олександрівська, Травневська, Долинська сільські ради Олександрійського району) та довиборів у зв’язку з приєднанням на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району до Компаніївської селищної об'єднаної територіальної громади

На фінішну пряму майже вийшла Злинська ОТГ Маловисківського району.

За матеріалами АМУ

Читайте також: В ОТГ на Кіровоградщині малечу привчають до правил дорожнього руху (ФОТО)