Батьки немовлят, які вже не в пологових будинках, повинні самі купувати вакцину БЦЖ

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 20 лютого 2015, 12:30

  • visibility 284 перегляда

Батьки немовлят, які вже виписалися з пологового будинку та стали на облік до дільничних педіатрів, не зможуть отримати безкоштовну вакцину БЦЖ, натомість їм пропонують придбати її в аптеках самостійно.

Про це йдеться у повідомленні на сайті управління охорони здоров’я Кіровоградської міськради.

У ньому сказано:

„Лікувально-профілактичні заклади комунальної власності міста забезпечуються вакцинами централізовано за рахунок державних постачань через дитячу обласну лікарню.

Отримані вакцини розподіляються в закладах рівномірно відповідно до наявного дитячого населення. Забезпеченість вакцинами та анатоксинами для проведення планових профілактичних щеплень в 2014-2015 роках була недостатньою.

Ще в листопаді 2014 року від "Укрвакцина" була отримана рознарядка на одержання вакцини БЦЖ на місто Кіровоград в кількості 3500 доз, але станом на теперішній час вакцина так і не надійшла.

За кошти спецрахунку у 2015 році пологовими будинками №1 та №2 було закуплено вакцину БЦЖ проти туберкульозу для новонароджених немовлят у кількості 800 доз, тому вакцинацією БЦЖ в пологових будинках немовлята – мешканці міста Кіровограда забезпечені. Нажаль, цього не можна сказати про дітей, які вже поступили під нагляд дільничних педіатрів або сімейних лікарів. З метою дотримання календаря щеплень при відсутності вакцин в поліклініках батькам пропонується придбати вакцину самостійно в аптечній мережі міста з дотримання холодового ланцюга

При кожному отриманні вакцин батьки дітей повідомляються дільничною мережею та запрошуються на прийом в поліклініку для огляду дільничного педіатра та вакцинації”.