Батьків у Кропивницькому навчать, як розпізнавати наркозалежність власних дітей

  • Оксана Березовська
  • watch_later 16 грудня 2016, 10:15

  • visibility 95 переглядів

Благодійний фонд «Повернення до життя» провів інтерактивну зустріч з молоддю міста Кропивницького для внесення нових та ефективних пропозицій в міську Програму протидії поширенню наркоманії і злочинності.

У зустрічі взяли участь заступник міського голови Наталія Дзюба, директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський, керівник благодійного фонду «Повернення до життя» Олександр Остапов, представники відділів та управлінь міської ради і громадськість міста. Це перша зустріч, яка відбулась в інтерактивному форматі, де керівники і беніфіціарії – представники молодіжного середовища з цільової групи, обговорили пропозиції змін до статей Програми.

Під час діалогу молоді люди внесли багато конструктивних пропозицій, які заплановано втілити у Програмі. Одна з таких – розмістити у кожному класі, кожній аудиторії усіх навчальних закладів міста інформацію про те, куди можна звернутись з інформацією про розповсюдження наркотичних речовин. Це має бути номер “гарячої лінії” або “телефону довіри”, анонімність звернення на який гарантується правоохоронними органами. Також було запропоновано для оперативності відправляти відповідним службам інформацію через мобільні додатки “Viber” або “Messenger”.

Учасники зустрічі одностайно прийшли до висновку щодо розробки спеціального посібника для батьків, у якому розповідатиметься про основні ознаки вживання наркотиків дітьми. Чим раніше рідні помітять негативні зміни у своїй дитині, тим швидше зможуть надати їй необхідну допомогу. Згоди дійшли також у питанні, що профілактичні бесіди у навчальних закладах повинні проводити спеціально підготовлені психологи та педагоги, які б змогли донести до кожної дитини інформацію про негативний вплив наркотичних речовин на молодий організм.

З'ясувалось також і те, що у молоді недостатньо інформації про небезпеку наркозалежності. Необхідно розробити та розповсюджувати якомога більше буклетів та плакатів з метою формування у населення негативного ставлення до вживання наркотичних засобів та психотропних речовин.

При підбитті підсумків зустрічі учасниками було домовлено про організацію взаємодії між усіма відділами, залученими до Програми.

Читайте також: Медичнa pефopмa на Кіровоградщині: сімейні лікарі на контрактах, профілактика та госпітальні округи (ФОТО)