Битва за літій: Кіровоградщина залишиться без гірничо-збагачувального заводу

  • Оксана Березовська
  • watch_later 20 травня 2016, 11:55

  • visibility 208 переглядів
  • thumb_up 1 лайк

На засіданні сесії обласної ради питання про погодження  клопотання ТОВ “Українські рідкісні метали” щодо дозволу на дослідження літієвого родовища, що розташоване біля села Полохівка Маловисківського району.

Інформацію про це передає кореспондент Точки доступу з місця подій сьогодні, 20 травня.

Нагадаємо, на минулому засіданні сесії, що відбувалося 25 березня, депутати не підтримали клопотання, тому дозвіл не було надано. Крім того, подібні дозволи вже надавалися депутатами обласної ради попередніх скликань у 2005 та 2010 роках іншим фірмам, однак жодною з них так і не було проведено необхідного дослідження.

Перед депутатами обласної ради виступив сільський голова села Полохівка Олег Чумак, який наголосив на тому, що громада не заперечує проти розробки родовища, бо будівництво гірничозбагачувального заводу створить нові робочі місця і забезпечить інвестиції, а це дасть можливість для розвитку громади.

В той же час, деякі депутати обласної ради засумнівались в необхідності наданні дозволу саме ТОВ "Українські рідкісні метали", вважаючи, що потрібно більш детально вивчити діяльність підприємства та їх попередні проекти.

Директор ТОВ "Українські рідкісні метали" Роман Дружбін також виступив перед народними обранцями. Керівник підприємства, наголосив, що наразі, потрібен дозвіл лише для комплексної розвідки. Для цього потрібно буде взяти проби руди, надіслати їх до лабораторій для дослідження і визначення об'ємів можливого видобування, а на це все потрібен час і великі кошти, які підприємство готове вкладати.  

Як зазначив Роман Дружбін, згідно нинішнім даним, родовище технічно можливо розробити лише на 64 відсотки, що є економічно недоцільним, але для точного визначення необхідна детальна розвідка покладів, і лише тоді можна буде визначатися з будівництвом гірничозбагачувального заводу.

Частина депутатського корпусу вже ж виступила за надання дозволу на розробку, бо в разі будівництва заводу в селі з'являться нові робочі місця, і це дасть можливість нових надходжень до обласного бюджету.

Однак, через суперечність думок, рішення так і не було прийнято, за погодження клопотання проголосували лише 31 депутат облради. Тому, поки що родовище літієвих руд на Кіровоградщині розвивати не будуть.

Нагадаємо, Кіровоградську обласну раду пікетують жителі Полохівки, вимагаючи дати дозвіл на розвідку родовища.