Близько 7 відсотків мешканців Новомиргородщини можуть втратити засоби для існування

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 15 серпня 2014, 22:14

  • visibility 232 перегляда

Керівництво ВКФ «Велта» попереджає керівництво ОДА про те, що близько 7 відсотків жителів Новомиргородського району втратять засоби для існування.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі компанії.

Близько шестисот співробітників  ГЗК компанії «Велта» (Новомиргородський район) опинились під загрозою втрати роботи. А з урахуванням членів їхніх сімей засоби для існування можуть втратити 2500 людей – це близько 7 відсотків мешканців району.

Згідно з планом, доведеному підприємству обленерго, титановий ГЗК «Велти» у Новомиргородському районі повинен скоротити обсяги споживання електроенергії на 15 тисяч кіловат на добу – з 80 до 65 тисяч кіловат на добу.

Натомість керівництво підприємства пояснює: розрахунки енергетики повинні провести середньорічні, а не середньомісячні. Адже протягом розрахункового місяця на ГЗК проводився плановий ремонт й працювала лише одна з двох фабрик. За повної завантаженості ж підприємство споживає не 80, а 146 тисяч кіловат на добу. За інформацією генерального директора «Велти» Андрія Бродського, компанія може скоротити споживання електроенергії не більше ніж на 10 відсотків – до 130 тисяч. Вимога ж скоротити споживання до 65 тисяч кіловат на добу фактично призведе до зупинки підприємства. Тому керівництво компанії наголошує ОДА про необхідність перерахувати обсяги скорочень саме за середньорічним показником й таким чином запобігти соціальній дестабілізації у районі.


ДОВІДКА. ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Велта» — українська компанія, що створена у 2000 році та володіє двома ресурсними активами в Кіровоградській області — Лікарівським і Бирзулівським родовищами. На базі останнього компанія побудувала протягом рекордних 8 місяців 2011 року гірничо-збагачувальний комплекс із видобутку та переробку ільменітового концентрату.

Загальна кількість створених робочих місць — понад 600.

Генеральний директор компанії — Андрій Бродський.

«Велта» — одна з небагатьох українських гірничих компаній, що підтвердила ресурсну базу родовища за міжнародними стандартом JORC. «Велта» веде прозорий та соціально відповідальний бізнес, це підтверджує міжнародний фінансовий аудит, який щороку проводять спеціалісти Backer Tilly.