Чому Стрижаков не йде на вибори до Верховної Ради – інтерв’ю

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 16 липня 2019, 14:45

  • visibility 86 переглядів

До останнього дня реєстрації в ЦВК кандидатів у Верховну Раду щодо 99-го округу стояло питання: Стрижаков піде самовисуванцем або буде балотуватися від тієї чи іншої партії? Але прізвища Артема Олеговича у списках взагалі не з’явилося. У чому причина – в інтерв’ю УЦ.

Артеме Олеговичу, топ-запитання тижня, яке цікавить усіх містян: чому Стрижаков не йде в Раду? Всім відомо, що Ви – найрейтинговіший кандидат.

Хочу щиро подякувати людям за довіру. Відповім конкретно: я залишаюся в Кропивницькому. Мета - розвиток міста. Останні 5 років ми з командою засинаємо і прокидаємося з однією думкою: як зробити обласний центр краще. І результат цієї щоденної праці жителі бачать по наших справах.

Сильні, авторитетні фігури на місцях ніколи не залишаються без уваги партійного керівництва в Києві. І в політикумі ходять наполегливі чутки про те, що різні політсили пропонували Вам балотуватися від них ...

Надходили пропозиції від всіх лідируючих партій, деякі навіть були готові профінансувати виборчу кампанію. Від усіх пропозицій я відмовився.

Чому?

Насправді не хочу вступати ні в які чужі партії і бути комусь зобов'язаним. Виконувати накази столичного парткерівництва і працювати на місто – це, як правило, взаємовиключні речі. І яскравих прикладів у нас більш ніж достатньо.

Щодо фінансування – я підприємець, завжди сам заробляв і заробляю гроші, у мене немає батька-олігарха, всього досягаю своєю працею і не хочу нікому бути зобов'язаним.

Якщо дозволите, ще одне пряме питання. Зазвичай кандидати після виборів зникають, а напередодні наступних – з'являються. У Вас в 2015-му відсудили перемогу, але вже 4 роки Ви мовчки, закатавши рукава, працюєте. Навіщо?

У 2015 році люди, віддавши за мене свої голоси, мені повірили. Довіру потрібно виправдовувати. За ці роки ми з командою обійшли власними ногами практично всі двори Кропивницького, і проблеми міста знаємо зсередини. Багато з них вирішили своїми силами, і це при тому, що я не депутат і не маю жодного відношення до влади. Це те, що стосується господарської частини. Також велику увагу ми приділяємо роботі як з молоддю, так і з людьми поважного віку. За плечима Культурно-мистецького фонду «Перспектива» вже десятки реалізованих загальноміських культурних проектів.

Наближається опалювальний сезон, люди переживають за автономки, дозволи на які так і не дають. Взимку Ви побували в Нікополі, вивчили передовий досвід, подали готове рішення проблеми до міськради, а в результаті – тиша. Чому так?

Ідучи на вибори в 2015 році, ми розробили програму «5 перспектив змінити місто». Напрями цієї програми є актуальними і на сьогодні. За останні роки ми побували в найпрогресивніших містах України і зарубіжжя, вивчили реальний досвід і виклали його в загальноміських комплексних програмах: з  децентралізації системи опалення, з розвитку зручної транспортної інфраструктури, щодо гуманного вирішення проблеми з безпритульними собаками, по боротьбі з амброзією сучасними методами і т.д.. Але всі наші ініціативи блокуються міською владою. А для повноцінної реалізації цих загальноміських програм потрібні інструменти, які є тільки у керівництва міста. Безумовно, ми рухаємося далі, і зараз нашим Муніципальним бюро розробляється ціла низка програм. Наприклад, по термомодернізації житлових будинків і бюджетних установ, розвитку велоінфраструктури, щодо масштабного озеленення обласного центру.

І останнє, про що не можемо не запитати. Зрозуміло, що це питання до міської влади, але ставити його в мерії – немає сенсу. Що там з Набережною?

Сказати можу одне – з цією владою нової Набережної не буде. Річку довели до критичного стану, обіцяні підготовчі роботи з комунікаціями ніхто не проводить. Робочу групу, створення якої я ініціював, міські управлінці розпустили і збирати не хочуть. Сказали, що це «недоцільно». Архітектори, які почали працювати над розробкою проекту з реконструкції Набережної, сидять без грошей. Куди поділися кошти громадського бюджету на проект по Набережній, за який проголосували тисячі містян, – в мерії дати відповідь не можуть. А нардепи, які вже третій рік розповідають про виділені мільйони, – просто брешуть. Це банальний передвиборчий піар.

Читайте також: Лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя: "КропФест" повинен жити незалежно від політичної кон’юнктури (ФОТО)

Читайте також: Міністр юстиції на Кіровоградщині: «Чесна платіжка», «Open Space» та боротьба з аліментщиками (ВІДЕО)