Чи буде в Кіровограді військове містечко?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 20 жовтня 2014, 18:18

  • visibility 92 перегляда

Військового містечка поблизу мікрорайону Арнаутове в Кіровограді швидше за все не буде. Солдати, які беруть участь в АТО на Донбасі, та члени їхніх родин не пристали на пропозицію міськради про виділення їм земельних ділянок під будівництво саме в цьому кутку міста. Натомість хочуть отримати землю в районі Лелеківки, причому ту, яка перебуває в орендні приватної структури. Щоб уникнути довгої тяганини, міська влада в якості альтернативи запропонувала ще один варіант, проте й на нього поки не особливо хто погоджується. Все йде до того, що питання, де мають будуватися військові, вирішуватиме суд.

Зелена зона на Лелеківці

Кіровоградська міська рада цього тижня звернулася до Господарського суду області з позовною заявою, у якій просить розірвати договір оренди земельної ділянки, що розташована в районі Лелеківки. Фактично це територія колишніх тактичних полів, які належали військовій частині. Саме її бажають зараз отримати під забудову учасники АТО та їхні сім’ї. Мотивують це тим, що поруч ліс, та й інфраструктурно-комунікаційні властивості підходящі.

Однак, щоб задовольнити побажання військових, є одна серйозна проблема. Приваблива ділянка площею 42 гектара зараз перебуває в оренді дніпропетровського підприємства ТОВ «Салют», яке свого часу отримало її на 49 років під малоповерхову забудову. Тим не менш, за словами родичів учасників АТО, орендар не виконує свої зобов’язання, земля пустує і продовжує заростати бур’янами та чагарниками. Цей факт можна використати як підставу для розірвання договору.

Ми підготували всі матеріали, які вже передали до суду. Нашу позицію підтримують в прокуратурі міста та області. Однак, скільки суд розглядатиме цю справу, сказати важко, адже питання розірвання договору – досить непросте, – повідомив секретар Кіровоградської міськради Іван Марковський.

Незадовільний стан земельної ділянки фактично є єдиною зачіпкою, яка дозволяє позиватися до суду та намагатися розірвати договір оренди, адже як повідомили в юридичному управлінні міськради, дніпропетровське підприємство справно сплачує встановлену для нього орендну плату. І все ж ініціативна група громадських активістів, які взялися допомагати родинам військовослужбовців отримати землю, кажуть, що можна було б використати ще один досить цікавий факт.

Ми їздили до Дніпропетровська та знайшли адресу, за якою зареєстрована фірма, що взяла в оренду цю земельну ділянку, – говорить голова громадської організації «Спільний захист» Олександр Кузьмін. – Це звичайна квартира у багатоповерхівці, в якій проживають чоловік та жінка. Вони нічого взагалі не знають. Тому ця фірма – підставна, а за землею стоять інші люди.

Згідно даних Державного реєстру фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, у Дніпропетровську зареєстровано відразу три товариства з обмеженою відповідальністю під однаковою назвою «Салют»: одне – за адресою вулиця Фрунзе, будинок 14, квартира 6, друге – вулиця Мільмана, будинок 45 і третє – вулиця Берегова, будинок 143. Найцікавіше, що жодне з цих «Салютів» у списку видів економічної діяльності, які вони можуть проводити, не мають жодного запису про виконання робіт з будь-якого будівництва. Хоча саме під малоповерхове будівництво й бралася в оренду земельна ділянка на Лелеківці!

Крім того, два з трьох товариств зараз знаходяться в стані припинення. Діючим залишається лише ТОВ «Салют», зареєстроване по вулиці Береговій. До того ж, згідно КВЕД, воно має право надавати в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно.

З яким саме з цих трьох дніпропетровських «Салютів» судитимуться за кіровоградську землю – невідомо, бо копії позовної заяви на момент виходу номера у міськраді не надали.

Чи вдасться владі зібрати до купи всі аргументи, щоб добитися розірвання договору оренди на земельну ділянку на Лелеківці й віддати її під забудову військового містечка, – питання на сьогодні спірне й вирішиться не швидко. Схоже, це зрозуміли й деякі родичі учасників АТО, назвавши його «вічним».

Ділянка на Катранівці

Тим часом міська влада підготувала для родин кіровоградських військових альтернативу лелеківській землі. Запропонована нова ділянка знаходиться на виїзді з міста по вулиці Родимцева на Катранівці.

Зараз там поки що вільна територія площею в 20 гектарів, але є можливість розширити її до 40, – повідомив секретар міськради Іван Марковський. – Цього вистачить, щоб забезпечити ділянками 400 родин учасників АТО. Якщо вони пристануть на таку пропозицію, всі загальні комунікаційні мережі туди будуть проведені за рахунок міського бюджету.

Територія, яку пропонує військовим міськрада, знаходиться в районі приватного сектору і призначена саме для індивідуальної забудови. Проблем з її виділенням – жодних, адже власником є територіальна громада. Однак ні військові, ні особливо ті, хто взялися їм допомагати, поки не виявили особливого бажання «переїжджати» з Лелеківки на Катранівку. Мотивують це тим, що там не така підходяща інфраструктура для будівництва, а ще чомусь говорять, що поруч знаходиться завадівське сміттєзвалище. Хоча до нього досить таки далеко.

Землі більше немає

Шукаючи інші вільні ділянки, які б можна було віддати під забудову родинам військовослужбовців, ініціативна група звернула увагу на територію, яка «гуляє» за житловим мікрорайоном на вулиці Жадова. І навіть зверталися з листом, щоб саме її віддати учасникам АТО. Проте на сьогодні це неможливо. Генеральний план забудови міста Кіровограда передбачає зведення на ділянці між вулицею Жадова та розташованими далі гаражними кооперативами лише багатоповерхівок, а індивідуальне житло будувати там не можна.

Члени родин учасників АТО згадали також і за чималу земельну ділянку на виїзді з міста в бік Соколівки, де сьогодні знаходяться людські городи. Однак міська рада точно не може виділити її, бо це не в її компетенції: земля знаходиться у власності Соколівської селищної ради. Свого часу її роздали бажаючим під садівництво, зараз міняють цільове призначення під забудову. Й майже у всіх власників є на руках державні акти на землю.

Тож для кіровоградських військових та членів їхніх родин сьогодні залишається або погоджуватися на альтернативні пропозиції міської влади, або ж чекати невідомо скільки та невідомо якого результату судового вердикту по земельній ділянці на Лелеківці.