Чим багаті та чи багаті депутати від Кіровоградщини? (ДОКУМЕНТИ)

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 1 лютого 2015, 17:05

  • visibility 1041 перегляд

Було цікаво: на сімох знайшлися кілька мільйонерів, господар автопарку, земельний магнат та обранці без житла, машин і грошей взагалі.

Минулого тижня спікер ВР Володимир Гройсман видав розпорядження про те, що депутати ВР мають  оприлюднювати декларації про доходи на сайті ВР, а також щомісячно оприлюднювати списки свої помічників.

Декларації вже надруковано (за 2013 рік), ТД вивчила «своїх» депутатів.

Помічники

Більше за всіх їх має Анатолій Кузьменко (блок Петра Порошенка, округ №103): аж 11. При цьому більша їх частина дісталася Анатолію Івановичу від сина – депутата попереднього скликання. Цікаво, що один з таких – Юрій Гугленко  - працює як помічником народного депутата відповідно до «Закону про державну службу» (не на громадських засадах), так і радником Кузьменка-молодшого, який нині, як відомо, є головою Кіровоградської ОДА.

Намагається всі питання вирішувати майже самотужки Олександр Горбунов (список, «Народний фронт»): в нього лише два помічники.

Інші обранці мають від 3 до 6 помічників. Більшість імен тих, хто допомагає обранцям вирішувати питання на окрузі та облаштовувати їх побут в столиці, щось може сказати хіба що самим їхнім патронам. Але кілька знайомих прізвищ серед них все ж таки є.

Наприклад, у Станіслава Березкіна (депгрупа «Економічний розвиток, округ №100) працює скандальний колишній головний податківець області Ігор Вірієнко, з яким пов’язують не одну корупційну справу.

Костянтину Яринічу (блок Петра Порошенка, округ №99) підставляє плече політик та громадський діяч Олександр Дануца, а однопартійцю Дмитрові Ліньку (список, Радикальна партія Ляшка) – активіст кіровоградських радикалів Андрій Максюта.

Доходи

Найбагатшим у грошовому вираженні є Михайло Поплавський (депутатська група "Воля народу", округ №101), який записав дохід у розмірі майже 12,5 мільйони гривень. Левова доля – це «авторська винагорода,інші доходи, від реалізації майнових прав інтелектуальної власності» (майже 11 млн.гривень). А ще він отримав майже мільйон гривень зарплатні – це майже 80 тисяч гривень щомісячно…

Поплавский доход

Станіслав Березкін: його особистий дохід склав 712,427 тисяч гривень, родини – майже 136 тисяч. Цікаво, що левову частку доходів депутата та бізнесмена Березкіна складає позиція «дохід від викладання і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту». Тут він примудрився заробити більше ніж півмільйона гривень.

Майже півмільйона (491,466 тис.грн.) зміг отримати Костянтин Яриніч. Неочікувано, але родина лікарів Яриничів разом заробила більше, ніж – офіційно – засновник ледь не десятка заводів: 847,522 тис. на двох у Березкіних, 1,082, 782 тис. – у Яриничів. До речі, у 2013 році Костянтин Володимирович отримав спадок вартістю трохи більше 30 тисяч гривень…

Засновник великої аграрної корпорації Анатолій Кузьменко – третій у рейтингу: 388,916 тис. гривень, 17,380 – у родини (не зарплатня).

Олесь Довгий (позафракційний, округ№102) в 2013 році, схоже, взагалі не працював – отримав 280 тисяч гривень доходу, але не від зарплатні  - у графі «доходи від майна» він вказав аж 235 тисяч гривень.

Бізнесмен Олександр Горбунов отримує…мінімальну зарплатню. Адже його дохід складав 266,5 тисяч гривень, але зарплатня - лише трохи більше 14 тисяч гривень , інші доходи – «від підприємницької діяльності».

Майбутній депутат Дмитро Лінько у 2013 році або взагалі не працював, або отримував зарплатню в конверті: в його декларації доходів немає жодних.

Доходів, отриманих з джерел за межами України, ніхто з депутатів не має.

Нерухомість

Найбільшу кількість житла має лікар Яриніч: окрім невеличкого, менше 33 квадратів, житлового будиночку на ньому записано аж 5 квартир, ще 5 – на членах його родини. Плюс ще 120 квадратів  - «інше нерухоме майно».

Ярынич квартиры

Бізнесмен Березкін задекларував будинок солідних розмірів - 340 квадратних метрів.

Вдвічі менший будинок в Олександра Горбунова, але ще один (теж близько 170 квадратів) записаний на родину. Є ще майже 800 квадратних метрів «іншого нерухомого майна» на родині, придбаного за майже 160 тисяч гривень.

Два будинки (+1 на родині) є в Анатолія Кузьменка. Дві квартири – у Поплавського (75.8 та 159.9 квадратів), а також «іншого нерухового майна більше ніж на півтисячі квадратних метрів.

А ось «золотий хлопчик» Олесь Довгий за собою має лише скромну квартирку на 46 квадратів – це на двох з дружиною.

Довгий квартира

Дмитро ж Лінько ані житла, ані іншої нерухомості за собою не має.

Земля

Беззаперечним лідером тут є Анатолій Кузьменко – на ньому записано аж 49 тисяч (!) квадратних метрів землі, ще більше, 58 тисяч – на родині.

Кузьменко земля

Для порівняння – у Довгого, Лінька та навіть у Березкіна землі взагалі немає; Поплавський має 4 ділянки загальною площею майже 4 тисячі квадратних метрів; Горбунов має дві ділянки по 1450 квадратів та 1150 квадратів записано на родину; у Яриніча – 616 квадратів на усіх.

Транспорт

Повноцінний автопарк – в Олександра Горбунова. Адже тільки на ньому зареєстровано 3 легковика та 4 вантажівки, на родині – легковик та 4 вантажівки.

Горбунов автопарк

Звичайно, тягатися з господарем 12 автівок складно. Більшість з депутатів офіційно мають по 1 легковику: Mercedes ML-350; 3500 куб.см, 2010 року у Яриніча, Toyota Avensis; 1800 куб.см, 2008 року в Кузьменка, Honda/CR-V Executive, 2354 куб.см, 2008 року в Довгого. Березкін має Mercedes-Benz S-500, 5461 куб.см, 585 кВт, 2007 року та автівка Volvo XC90, 2922 куб.см, 85 кВт, 2003 року є в родини. Дмитро Лінько володіє CharryJaggi; 1300 куб.см, 2008 року.

Й тільки найбагатший з них, Поплавський, згідно декларації машини не має взагалі.

Банківські рахунки

Про них прозвітували лише Михайло Поплавський, Олесь Довгий, Костянтин Яриніч. Найбагатшим тут є юний орел – в нього на рахунках більше 14,5 мільйонів гривень.

Суми на рахунках Довгого та Яриніча приблизно однакові – обидва теж є гривневими мільйонерами.

Зокрема, у Олеся Довгого на рахунках  є 1 303 011 тис.гривень та 25 191 тис. – у родини.

Рахунки Яриніча та родини – 1,218,283 гривні.

Ярынич банк