Дефолт в Україні відміняється. МВФ дає рекордні $17,5 млрд.

  • Тетяна Бложко
  • watch_later 12 лютого 2015, 14:06

  • visibility 58 переглядів

Український уряд сподівається на економічний прорив. Якщо не в цьому році, то у наступному. МВФ виділить Україні безпрецедентний транш за  всю історію свого існування.

Шляхом довгих перемовин з Міжнародним валютним фондом досягнуто домовленності про надання Україні $17,5 млрд. на 4 роки.

Це допоможе підняти гривню з колін та стабілізувати курс долара.

Але, слідуючи вимогам МВФ, вже цього року на українців чекає підвищення тарифів на газ та опалення. Яценюк запевняє: цей крок не буде надто болючим, адже уряд планує виділити 12,5 млрд грн на компенсацію підвищення тарифів.

Щоб збільшити суму міжнародної позики до $40 млрд., Україні слід подолати корупцію, навести лад в енергетиці та провести ряд непопулярних реформ - оптимізувати державні витра, в тому числі скоротити апарат чиновників, підвищити пенсійний вік та ліквідувати непомірні спецпенсії.

Економіст Віктор Суслов заявив РИА Новости, що транш МВФ дасть можливість Україні протриматись цей рік без дефолту. Що буде наступного року - невідому, адже реальних реформ в країні експерт не бачить. «З’їмо це кредит, будемо чекати на наступний» - додав Суслов.