Для дітей Кіровоградщини влаштували феєричний науковий пікнік (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 15 червня 2018, 19:10

  • visibility 129 переглядів

У Новомиргородi пройшов II фестиваль з розвитку STREAM. Два роки пiдряд спонсором цього заходу виступає ТОВ ВКФ «Велта», а органiзацiйнi клопоти лягають на плечi вiддiлу освiти, сiм‘ї, молодi й спорту Новомиргородської райдержадмiнiстрацiї. Також партнером цьогорiчного заходу стала Льотна академiя Нацiонального авiацiйного унiверситету.

На вiдкриттi присутнi були голова Новомиргородської райдержадмiнiстрацiї Олександр Сенченко, посадовцi вiддiлу освiти, сiм‘ї, молодi й спорту, мультиплiкацiйнi персонажi фiксики, представники вiд спонсора заходу. Головний еколог ТОВ ВКФ «Велта» Олександр Лазарєв зокрема у виступi зазначив:

ТОВ ВКФ «Велта» пiдтримує науковi заходи для дiтей, бо ми впевненi, що кожен з вас стане частиною iнтелектуального потенцiалу країни!

I з‘ясувалося, що нашi дiти науку люблять i поважають. Всi команди (а їх було майже 40) представляли власнi проекти й одержали путiвник для ознайомлення з доробками iнших команд.

Цього року участь у заходi взяли школярi з рiзних куточкiв областi – з обласного центру, Малої Виски, Олександрiйського району, причому команди представляли не тiльки цiкавi експерименти, але й прекраснi проекти, призначенi для практичного використання. Особливо видзначилася команда, спонсором якої, очевидно, виступає компанiя «УкрАгроКом» – дiти представили проект мобiльної ветеринарної допомоги, запропонувавши створити операцiйну для корiв на базi автомобiля КрАЗ, а також розробленi найдешевшi портативнi фiльтри для води. Собiвартiсть такого фiльтра – до 8 гривень, i його можна просто носити в кишенi, що актуально, наприклад, для людей, якi йдуть у турпохiд.

Презентацiї цiкавили не тiльки дiтей, але й дорослих. Найбiльшою популярнiстю користувалися експозицiї з роботехнiкою вiд Льотної академiї Нацiонального авiацiйного унiверситету. Боротьба роботiв була яскравою i захопливою для всiх, хто за цим дiйством спостерiгав.

Не забули органiзатори про естетичний розвиток дiтей – серед локацiй були такi цiкавi, як пiсочна анiмацiя, де можна було малювати особливим iльменiтовим пiском, майстер-класи вiд Новомиргородського районного центру дитячої та юнацької творчостi. Представили свої стенди й мiсцевi рятувальники, полiцiя, районна бiблiотека, волонтер Керол Куммiнгс, яка пропагувала вивчення англiйської мови…

Цiкаво було всiм. Головний висновок можна зробити такий: цi дiти побудують прекрасну країну. Недарма ж вони спiльними зусиллями складали, вiдгадуючи загадки, карту України. Вони створять нову реальнiсть, якщо їх вчасно пiдтримати.

I добре, що таку пiдтримку вони знайшли вiд ТОВ ВКФ «Велта»! I дай Бог, щоб кiлькiсть партнерiв зростала, як i кiлькiсть команд, якi представлятимуть свої проекти на заходi. Новомиргород гостинний i чекає на нових юних науковцiв!

Читайте також: «Школа виживання» у Кропивницькому: тестування зброї, бойовий батіг та уроки самозахисту (ФОТО)