Геннадій Балашов: декларація, політичні скандали та передвиборча програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 11 лютого 2019, 19:00

  • visibility 277 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія СкоцикаЄвгена Мураєва.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою Геннадія Балашова -  кандидата в Президенти України, лідера політичної партії "5.10"

#1

Біографія

Народився 20 лютого 1961 року в Дніпрі (колишньому Дніпропетровську).

Навчався у Дніпропетровському державному університеті.

Протягом 1990-х займався бізнесом, до 1998 року працював начальником управління внутрішньої політики Дніпропетровського міськвиконкому.

1998-2002 рр. — народний депутат України III скликання, обраний по виборчому округу № 27 (Дніпропетровська область).

2014-2019 рр. — лідер політичної партії “5.10”.

На сьогодні Балашов – політичний філософ, психолог, блогер, директор агентства нерухомості "Липки". Він є співавтором книги "Как стать авантюристом? Размышления миллионера", засновником центру "Школа політичної психології".

Був радіоведучим передачі "Стрес-шоу "Психологія грошей" на "Бізнес-радіо 98,3 fm", та телеведучим передачі "Шоу Балашова. Психологія грошей" на каналі "Бізнес".

Одружений, має троє дітей.

#2

Скандали

Перші гроші Балашов зробив на “човниковому бізнесі”, потім здавав в оренду під торгівельні павільйони підземних переходів у Дніпрі. Інвестиційний фонд Балашова зібрав у населення приватизаційні сертифікати (або так звані ваучери), але інвестори не отримали жодного прибутку.

З 2012 року підприємець просуває ідею скасування більшості податків, запровадивши всього два: 5% з продажів (платить покупець) та 10% соціальний податок (платить одержувач особистого доходу, наприклад, відраховується з зарплатні).

#3

Що відомо про особу Геннадія Балашова

Як повідомляє видання "Гал.Інфо", Балашова можна зарахувати до тих політиків, які не пропустять нагоди підігріти інтерес до своєї персони чи партії. Окрім нової економічної концепції, він відомий також своїми неоднозначними вчинками та заявами.

Балашов значно активізувався під час Євромайдану. На початку лютого 2014 року він вирішив потролити учасників Антимайдану біля Маріїнського парку. Теперішній кандидат у президенти сказав, що їх підтримує і представився журналістом московського телеканалу. Потім на своєму YouTube каналі Балашов опублікував відео "Стоп Майдан. Нищие рабы Юго-Востока", де назвав "антимайданівців" підставками під прапори. 

За місяць Балашов вирушив до Криму, де проходили заходи підготовки до незаконного референдуму. На півострові політика побили та викрали невідомі із пов’язками "дружинник АР Крым". 

Після побиття в Криму

Після цього він почав активно критикувати РФ та засуджувати її діяльність в Криму. У відповідь Росія порушила проти нього кримінальну справу за "публічні заклики до екстремізму, підбурювання до вбивства двох і більше осіб, вчиненого з мотивів політичної і національної ненависті або ворожнечі".

Реклама партії Балашова "5.10" теж не пройшла спокійно. Позаминулого року прихильники політсили намалювали величезний логотип партії поверх прапору Європейського союзу в Києві на Оболонській набережній. Випадок серйозно обурив Киян. Своєрідним проявом карми став напад на головний офіс "5.10" того ж року. Невідомі (на деяких була символіка "Національного корпусу" розгромили літній майданчик і розтрощили скульптуру корови із логотипом партії. Балашов стверджував, що це пов’язане із вступом до партії Олександра Онищенка. Онищенко ж заявив, що це «привіт» від Адміністрації Президента за його намір іти в президенти.

Геннадій Балашов та Олександр Онищенко в Парижі

Минулого року Балашов зізнався, що Онищенко частково профінансував його партію. Тоді ж лідер «5.10» сказав, що погодиться брати чиї-небудь гроші, але тільки для того, щоб реалізувати Податковий рай. 

Балашов на відміну деяких кандидатів у президенти не є гомофобом, а навпаки –  прихильником толерантності. Про свою позицію він написав у 2013 році. Балашов стверджує, що притаманною рисою відсталих бідних країн є нетерпимість та агресія до людей, які чимось відрізняються від інших: геїв, євреїв чи афроамериканців. На його думку, достаток населення прямо впливає на їх рівень толерантності та вільнодумства.

Цікавою також є внутрішньополітична орієнтація лідера "5.10". На позачергових виборах Президента в 2014 році Балашов підтримав чинного главу держави. Проте згодом активно критикував його діяльність. Зараз він сам балотується на головну посаду, проте вважає, що "Президентом будет Порошенко"Крім того, Балашов є багаторічним критиком Тимошенко. Проти неї він виступав у 2014 і виступає в 2018.

#4

Політична програма

Свою передвиборчу програму Геннадій Балашов назвав багатообіцяюче – "Золота Україна". Згідно з текстом його мета – збагачення українців. "Громадяни України можуть бути найзаможнішими в світі" - стверджує він у вступі. До слова, аналогічна мета декларується і в програмі Євгена Мураєва, проте, сумнівно, що кандидати об’єднаються – Балашов, на щастя, не збирається торгувати з Росією і відмовлятися від НАТО та ЄС.  

Окрім тотального збагачення, обравши Балашова, наша країна отримає 10-кратне зростання економіки, пенсії 200-500 $ та 1 трлн 200 млрд $ ВВП. Інструментами для цього стануть лише два принципи – "5.10" та Податковий рай.

Найперші обіцянки Балашова звучать так, неначе популізм Капліна помножили на популізм Тимошенко. Спробуємо розібратися, чи це дійсно так.

"5.10", як стверджує Геннадій Балашов, найкраща і найзрозуміліша податкова система в світі. Вона передбачає всього два податки – 5% при покупці товару для фізичних та юридичних осіб і 10% соціального податку із прибутків. Балашов обіцяє, що прозора податкова система змусить запрацювати всі інші закони, оскільки громадяни матимуть гроші. Це і має вирішити 99% проблем українців.

При запровадженні системи "5.10" гривня законодавчо буде закріплена до долара, таким чином держава не впливатиме не курс валюти. Балашов переконує, що при "5.10" в Україну прямуватимуть всі гроші світу, оскільки умови для бізнесу стануть вигідніші, ніж в Європі чи США.

Кандидат у президент обіцяє скасувати митні збори та побори, залишивши 5% при ввезенні або вивезенні товарів. Це унеможливить корупцію на митниці та збільшить імпорт/експорт. Таким чином Балашов зробить з України Податковий Рай.

Армія, за президентства Балашова, стане професійною контрактною; буде скасовано призов. Солдатам він обіцяє не менше 1000$ зарплати. Також кандидат у президент виступає за узаконення вільного володіння зброєю та введення страхової медицини.

Балашов-президент гарантує запустити механізм, за яким іноземні чи вітчизняні компанії, які видобувають корисні копалини на території України, платитимуть частку кожному українцю, оскільки надра землі належать виключно громадянами України.

У питанні Донбасу та Криму Балашов не обіцяє нічого конкретного: "…ми повернемо його [Крим], відновивши лад на своїй землі. Ми досягнемо миру на Донбасі та посилимо санкції проти Росії…". Він виступає за те, щоб повністю припинити торгівлю із РФ.

Серед 10 перших кроків Балашова на посаді Президента України є зняття мораторію на землю, скорочення чиновників на 50% та продаж всіх держпідприємств на голландському аукціоні.

Якщо розглядати програму Балашова роздільно, то частина, яка стосується системи "5.10" виглядає, м’яко кажучи, нереальною. Обіцянки фінансового зростання та Податкового раю є надто хорошими та відірваними від реальності, щоб бути правдою. Особливо для скептично налаштованого українського суспільства. Безумовно, чимало людей знайдуть порятунок і надію в словах Балашова, проте на масову підтримку його лібертаріанських ідей не варто чекати. Систему "5.10" і загалом економічну модель Балашова неодноразового критикували та розвінчували. В основному за утопічність та недієздатність в українських соціальних та економічних реаліях.

#5

Декларація кандидата

У 2017 році Балашов отримав 1,2 мільйона гривень доходу від підприємницької діяльності, готівкою зберігав 165 тисяч євро, 247,5 тисяч доларів та 1,2 мільйона гривень. Його дружина Наталія Балашова та дочка Юлія Кулагіна отримали 545 тисяч гривень від підприємницької діяльності. Дочка також отримала 206,4 тисячі гривень від відчуження рухомого майна та 6 тисяч страхових виплат. Готівкою в членів сім'ї було 172 тисячі євро, 247,5 тисяч доларів та 1,2 мільйона гривень.

У власності політика було три земельні ділянки в Києві, дев'ять квартир у столиці (з них одна в оренді, а ще три – в спільній власності), 10 гаражів і чотири офіси. Їздив він на автомобілі Mercedes-Benz 2007 року випуску.

На членів сім'ї він декларував сім квартир (три в спільній власності) та офіс. Наталія Балашова їздила на Mercedes-Benz 2013 року, а Юлія Кулагіна – на Lexus 2013 року випуску.

Крім того, в 2017 році Балашов був власником 10 біткойнів і компаній ТОВ «Лісники Сіті», ПП «Агентство нерухомості Липки», ТОВ «Оушенсайд Котедж LLC» і ТОВ «A1A Оушеншор LLC».