Голова ОДА розповів, як відродити буре вугілля Олександрії

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 14 жовтня 2015, 09:34

  • visibility 95 переглядів

Заборгованість перед працівниками підприємств на базі Олександрійського буровугільного комплексу в даний час складає близько 16 млн гривень.

Про це в ході зустрічі з активістами «Слова і Діла» повідомив голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко, коментуючи виконання своєї обіцянки про те, що обласна влада буде відроджувати цей комплекс.

Як розповів журналістам Кузьменко, ДХК «Олександріявугілля» працювало як державне підприємство до 2004 року. «У 2004 році державою було прийнято рішення передати його в приватні руки. З 2004 по 2009 роки там працювали орендодавці, які мають певний стосунок до Костянтина Жеваго. Там добувався вугілля, він був потрібен для ГЗК в Полтавській області. Але в 2009 році була перша хвиля економічної кризи, в результаті чого діяльність була припинена, і в той же рік накопичилася значна частина заборгованості по заробітній платі перед працівниками », - розповідає Кузьменко.

За його словами, на сьогоднішній день область має там близько 16 млн гривень заборгованості перед людьми.

«Є заборгованість перед Пенсійним фондом. Крім того, сьогодні там працює фіскальна служба, ліквідатор, оскільки підприємство - банкрут. Відповідно, проводяться певні заходи, щоб реалізувати державне майно, отримати кошти і розрахуватися з людьми. Але наше завдання насправді просте. Крім того, щоб закрити заборгованість по заробітній платі, нам потрібно ще й знайти інвестора, який буде зацікавлений в тому, щоб ті 50-70 мільйонів тонн вугілля, які є на Костянтинівському розрізі, можна було б використовувати як сировину для виробництва», - аргументував свою позицію глава області.

І в даному напрямку, за його словами, є два варіанти розвитку подій. «З одного боку - це все той же Костянтин Жеваго і його підприємство, яке потребує енергії на Комсомольський ГЗК. З іншого боку - у нас є багато українських обленерго, які говорять про недостатність електроенергії на українському ринку. Тому знаю, що в планах окремих обленерго - залучення китайського кредиту, до того ж, як фінансового, так і кредиту обладнання для того, щоб відновити видобуток, побудувати електростанцію на 350 мегават », - констатував Кузьменко.

А тому, за словами голови облдержадміністрації, стратегічно і тактично перспектива Олександрійського буровугільного комплексу полягає не в бажанні влади або губернатора, а в першу чергу - в інтересі бізнесу, для якого використання цього ресурсу є і економічно, і логічно виправданим.

Роль влади на цьому етапі, як стверджує Кузьменко, в дозвільному, регуляторному або адміністративному сприянні інвесторам, які готові будуть вкладати фінанси і взяти на себе ряд соціальних зобов'язань.