Грошові виплати, пільги і схема отримання статусу учасника АТО (ІНФОГРАФІКА)

  • Людмила Макей
  • watch_later 4 вересня 2014, 12:50

  • visibility 209 переглядів

Громадська організація опублікувала юридичний механізм отримання статусу учасника АТО, а також грошові виплати й пільги для тих, хто у складі української армії брав участь в антитерористичній операції на Сході.

Про це йдеться в матеріалі сайту mymedia.org.ua з посиланням на texty.org.ua.

Держава виплачує компенсації за поранення і смерть бійців, котрі воюють на східному фронті, але через бюрократичну тяганину не може надавати гарантовані законом пільги.

Верховна Рада ще на початку липня прийняла ряд поправок у закони, котрі забезпечують учасників Війни за Незалежність різноманітними пільгами та виплатами, і прирівнюють їх до учасників бойових дій. Станом на сьогодні разові грошові компенсації бійці отримують, а скористатися пільгами не можуть. Наприклад, сім'ї мають хоронити загиблих за свій рахунок, хоча за законом це має робити держава.

Пояснили бюрократичні хитросплетіння: держава за свій рахунок хоронить «учасників бойових дій», бійці АТО прирівняні до "учасників бойових дій", але і досі немає відповідної постанови Кабміну.

Щоб з'ясувати порядок отримання статусу «учасника бойових дій» людьми, котрі захищають Незалежність, організатори розіслали запити в усі відомства, бійці яких воюють на Сході.

З відповіді МВС можна зрозуміти, що цю постанову Кабміну, котра регулюватиме всі нюанси, має розробити Міноборони, а його чиновництво традиційно гальмує:

"Міністерством внутрішніх справ неодноразово надавалась Міністерству оборони України (основному виконавцю) погоджені пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення». До теперішнього часу статус учасника бойових дій працівникам міліції не надавався, оскільки Урядом не затверджено Порядок його надання.”

Пільги для учасників АТО та членів їхніх родин:

Позаконкурсний вступ до вишів дітей ветеранів АТО.

Безкоштовний проїзд у транспорті.

75% знижка на квартплату.

Кожен випадок надання грошової допомоги має узгодити сам міністр оборони.

На сьогодні ніхто не знає, скільки в Україні учасників АТО — лише нещодавно Уряд доручив Мінсоцполітики і Держслужбі у справах ветеранів створити єдиний реєстр учасників АТО.