Хворі на СНІД облаштували кладовище на центральній площі Кіровограда (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 27 травня 2015, 12:54

  • visibility 83 перегляда

Акція «Кладовище замість ліків» відбулася у Кіровограді в сьогодні, 27 травня, передає кореспондент Точки доступу.

Пацієнти хворі на СНІД, облаштували символічне кладовище та огородили стрічкою місце для могил. Люди тримали плакати з написами «Хто відповість за смерть пацієнтів?», «Люди вже помирають через відсутність ліків» та «Ліки не закуплені — хворі приречені».

Цією акцією люди хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок. Наприкінці 2014-го року Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови №117, якими дозволив здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%- ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим склалася ситуація, коли деякі компанії не поставлять ліки, отримавши попередню 100% оплату.

Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей.

Фото Олександра Козловського, Точка доступу