Євген Мураєв: декларація, політичні скандали та передвиборча програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 13 лютого 2019, 17:30

  • visibility 127 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія Скоцика.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою Євгена Мураєва - кандидата в Президенти України, який очолює партію "Наші ".

#1

Біографія

Народився 2 грудня 1976 року у місті Зміїв Харківської області.

Закінчив фізико-математичний ліцей № 27 Харкова, навчався у Харківському національному університеті.

2001-2007 рр. — директор ТОВ “МКМ-Харків”.

2009-2010 рр. — гендиректор ТОВ “Східна фінансова група”.

2010-2012 рр. — голова Зміївської райдержадміністрації.

У 2012 році обраний до Верховної Ради України у мажоритарному окрузі № 181.

У 2014 році переобраний до Верховної Ради України у мажоритарному окрузі № 181.

#2

Скандали

Мураєв відомий своїми проросійськими висловлюваннями. Так, нардеп назвав агресію Росії на Донбасі “громадянським конфліктом”, при цьому ця війна нібито вигідна українській владі. Крім того, Мураєв виступає проти декомунізації, а Революцію гідності називає “державним переворотом”.

Для антиукраїнської пропаганди Мураєв використовував підконтрольні йому засоби масової інформації, зокрема інформаційний телеканал NewsOne, власником якого став у 2014 році.

У вересні 2018 року оголосив про вихід з політичної партії "За життя", а у вересні повідомив про створення політичної сили “Наші”, яку сам і очолив.

#3

ЗМІ про Євгена Мураєва

Як повідомляє видання "Гал.Інфо", Євген Мураєв, донедавна маючи в руках такий потужний інструмент як телеканал NewsONE, успішно створив собі образ опозиціонера нової генерації. Розпочавши парламентську кар'єру із реінкарнацією "Партії Регіонів" - "Опозиційним блоком", він поступово відходив від їх відкритої проросійської ідеології, акцентуючи на своєму нібито нейтралітеті. Ще в 2016 році Мураєв вийшов із парламентської фракції "Опоблоку" і став позафракційним депутатом. Рішення він мотивував бажанням більшої свободи для прийняття рішень.

Справді, Мураєв відрізняється від класичних "опоблоківців-регіоналів". Він відносно молодий, має інтелігентну зовнішність інтелектуала, тому часто з'являється на телебаченні (в основному канали ZIK, NewsONE, 112). Мураєв часто акцентує на своїй законотворчій роботі. Він неодноразово заявляв ЗМІ про створені його командою проекти законів для реформування держави. Це видно і з його президентської програми, де теж часто згадуються вже готові закони. Проте за 4 роки роботи парламенту він є найменш ефективним депутатом Верховної Ради. Із 160 поданих ним законопроектів, жоден не був прийнятий.

Кандидат у президенти Мураєв створює собі образ нової людини в українській політиці. Його конфлікти з екс-регіоналами можуть зіграти йому лише на руку – так він додатково відмежовується від їх гріхів. Адже велика частина українського суспільства звинувачує їх у втраті Криму та Донбасу. Таким чином він міг би розраховувати на виборах не лише на голоси умовного електорату колишньої "Партії Регіонів". Теоретично, у нього є всі шанси залучити більше українців підтримати себе: Мураєв доволі популярний і молодий, не втомлюється критикувати владу та реформи на ТБ, у минулому не мав серйозних корупційних скандалів і ніколи не був під прицілом ЗМІ.

Проте поряд із популярністю та впізнаваністю Мураєва стоїть його явна проросійська позиція, що ставить його в один ряд із найтиповішими екс-регіоналами, від яких він так старається відхреститися. Кандидат у президенти часто підривав патріотично налаштовану частину суспільства своїми заявами, які часто були співзвучні із тезами роспропаганди.

Позаминулого року, напередодні четвертої річниці Майдану, Мураєв назвав ці події державним переворотом. Це відбулось в ефірі тоді ще його каналу NewsONE, який в соцмережах закликали бойкотувати.

Роком раніше, у 2016, кандидат у президенти знову відзначився – заявив, що на Донбасі відбувається громадянська війна, Україні допомагає США, а Маріуполь звільняли бійці приватних військових організацій Greystone, Blackwater. Як виявилось, його слова не відповідали дійсності. Компанії спростували свою присутність на території України.

У 2015 році коментуючи в ефірі 1+1 приїзд Путіна в анексований Кримський півострів, Мураєв назвав його "федеральним округом Росії".

Останній гучний скандал відбувся влітку 2018 року. Тоді Мураєв (теж на NewsONE) необережно висловився про політв’язня Олега Сенцова, назвавши його територистом. Суспільство почало вимагати заблокувати канал та порушити кримінальну справу проти Мураєва.

Нещодавно, користувачі мережі нагородили його званням "шістки", оскільки ЦВК зареєструвала Мураєва кандидатом у президенти під номером 6. Проте це лише формальна причина такого прізвиська. У грудні 2018 року він звернувся до Служби безпеки України, щоб відомство пошукало кремлівську "п’яту колону" в партії "За життя", з якої він вийшов у вересні. Кандидати у президенти вказав на Медведчука, назвавши його "єдиним кремлівським проектом в Україні". Мураєва одразу звинуватили в тому, що він продався владі, ставши критикувати і звинувачувати своїх колишніх соратників з "Опоблоку" та "За життя" - Рабиновича, Бойка та Льовочкіна.  

#4

Передвиборча програма

У своїй передвиборчій програмі Мураєв пропонує провести Всеукраїнський референдум щодо нейтрального та позаблокового статусу України й переглянути економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС.

«Наші» пропонують чітку позицію: економічна частина асоціації з ЄС має бути переглянута на користь України або скасована. Торгувати потрібно з усіма, з ким вигідно, й повертати звичні ринки», – наголосив він.

Також Мураєв виступає проти великої приватизації.

«Я особисто докладатиму всіх зусиль, щоб жодних продажів стратегічних об'єктів у 2019 році не відбулося – так само, як ми не допустили продажу «Центренерго» в грудні. Приватизація залишається такою ж дурною та шкідливою для країни дією, якою вона була всі попередні роки», – заявив він.

Політик налаштований скасувати закон про люстрацію та амністувати всіх, хто не скоїв злочинів, передбачених конвенціями. При цьому він пропонує запровадити посаду виборних суддів та створити можливість відкликати будь-якого представника влади з посади.

#5

Декларація кандидата

Згідно з електронною декларацією 2017 року, основним джерелом доходу Євгенія Мураєва є дохід від надання майна в оренду ТОВ "Новини 24 години" – 420 тис. гривень. Заробітна плата депутата у Верховній Раді України склала 200 627 гривень, також від Апарату ВР він отримав відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень у розмірі 252 825 гривень і компенсацію за житло – 191 080 гривень. Загалом дохід Мураєва за 2017 рік становив 1 064 903 гривні.

Готівкою кандидат у президенти задекларував: 10 150 000 гривень,  2 млн доларів і 1 млн євро. 523 тис. гривень задекларовані як кошти, позичені ТОВ "Новини 24 години", корпоративні права на яке має сам Мураєв.

У 2006 році Євгеній Мураєв став власником квартири у Харкові загальною площею 170,6 м кв. Її вартість – більше мільйона гривень, а в кінці  2017 року - орендарем 128,6 м кв. заводу "РАПІД".

З 2014 року кандидат у президенти їздить на позашляховику "LEXUS LX 570", що коштує понад 900 тис .гривень. Він має два золотих годинники марок "Breguet" і "Bovet" та годинник "Rolex". На відміну від багатьох українських політиків,  Євгеній Мураєв є безпосереднім власником усього задекларованого цінного майна. Також на ім’я депутата задекларовані 877 од. телекомунікаційного обладнання та 34 од. техніки вартістю 24 671 138 та 328 834 гривні.