Кабмін вирішив ввести процедуру реєстрації переселенців

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 8 жовтня 2014, 10:05

  • visibility 160 переглядів

Кабінет Міністрів вирішив ввести процедуру реєстрації переселенців.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Ми приймаємо рішення по введенню процедури реєстрації тимчасово переміщених осіб або, як кажуть, переселенців. Для того, щоб ми знали, хто де знаходиться, з ким, в яких умовах проживає. Зараз тимчасово переміщені особи, яким призначені окремі види державної допомоги, можуть йти і ходять у відділи соціального забезпечення, і ту соціальну допомогу, яку вони отримували, наприклад, у Донецьку та Луганську, вони отримують в тих місцях, де проживають», - сказав він.

Згідно з постановою уряду №509 від 1 жовтня, Міністерству соціальної політики доручено створення єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщаються з анексованого Росією Криму та зони проведення антитерористичної операції.

Для становлення на облік громадянин повинен подати заяву до місцевого органу соціального захисту чи посадової особи, яку притягнуто до роботи регіонального штабу з соціального захисту переселенців, якщо розміщенням такого громадянина займався регіональний штаб.

При взятті громадянина на облік йому видається відповідна довідка, а орган, який видає таку довідку, зобов’язаний проінформувати його про наявність можливостей для отримання соціальної допомоги.

Дані про неповнолітніх громадянах, які переміщуються разом з батьками та членами родини, заносяться в довідки одного з повнолітніх заявників.

У разі зміни місця проживання видається нова довідка, а стара вилучається.

Крім того, особисті дані громадянина, за його згоди, можуть передаватися в агентства Організації Об'єднаних Націй і Міжнародному комітету Червоного Хреста.

За матеріалами «Українських новин».